Slovenci radi kupujemo lego kocke, kavne avtomate in televizorje

Pri nakupovanju novoletnih daril Slovenci tudi letos najbolj posegamo po igračah, praktičnih pripomočkih in tehničnih izdelkih.
Fotografija: Pexels
Odpri galerijo
Pexels

Med igračami so priljubljene lego in duplo kocke, med praktičnimi je vse več povpraševanja po kavnih avtomatih, pri tehniki pa najbolj posegamo po televizorjih. Slovenci sicer nakupe vse pogosteje opravljamo preko spleta.

Kot kažejo rezultati raziskave vodilnega slovenskega portala za primerjalno nakupovanje ceneje.si, ki ga mesečno obišče več kot milijon spletnih uporabnikov, Slovenci decembra največkrat kupujejo igrače, praktična darila za osebno nego, kuhinjske pripomočke, parfume ter nekatere tehnične izdelke.

Med igračami so priljubljena darila družabne igre, lego in duplo kocke ter radijsko vodene igrače. Pri slednjih na portalu v zadnjem mesecu leta beležijo dvakrat do trikrat večje povpraševanje glede na letno povprečje.

Slovenci pri nakupu novoletnih daril pogosto posežemo tudi po parfumih, ki jih pred prazniki kupujejo enkrat pogosteje kot sicer. Med praktičnimi darili, ki jih podarimo najbližjim, pa so še brivniki in oblikovalci las.

Na seznamu idej za darila se velikokrat znajdejo praktični kuhinjski pripomočki, za katere se zanimanje decembra poveča do 130 odstotkov. Že leta so med darili svojevrsten trend kavni aparati, pri katerih je glavna sezona povpraševanja v času praznikov, so zapisali na portalu.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.