Slabe napovedi za evropsko industrijo
V nadaljevanju preberite:
Ob vse večji brezposelnosti in padcu indeksa nabavnih menedžerjev (PMI) v Združenih državah Amerike ter vse večjih geopolitičnih napetostih na Bližnjem vzhodu se iz negotovosti še vedno ni izvilo niti evropsko gospodarstvo. Proizvodni PMI julija je na globalni ravni prvič po sedmih mesecih pristal pod mejo 50 točk, kar kaže na slabšanje gospodarskega stanja. »Slabšanje kaže na skrb vzbujajočo ustavitev okrevanja predelovalnih dejavnosti v prvi polovici leta, v kateri je sektor dosegel najboljše rezultate v zadnjih dveh letih,« so zapisali v S&P Global.
Julijski indeksi nabavnih menedžerjev v proizvodnji kažejo na velike razlike v regiji. Proizvodnja se najbolj krepi v nekaterih azijskih državah, kot so Indija, Tajska, Tajvan in Južna Koreja, ter tudi v Braziliji, Združenem kraljestvu in Rusiji. Po drugi strani podatki S & P Global najslabše podatke kažejo za evropske industrijske države, kot je po strukturi gospodarstva tudi Slovenija, in sicer za naše pomembne izvozne partnerice Nemčijo, Avstrijo in Francijo ter srednjeevropske industrijske države Češko in Poljsko.
.Več iz rubrike
Davek na bilančno vsoto bank ni neustaven
Ustavno sodišče prav tako ni sledilo očitkom, da začasni davek povzroča neenako obravnavo med posameznimi bankami.
Osem vetrov, ki bodo ogrožali svetovno rast v letu 2025
V drugi četrtini 21. stoletja bo počasna gospodarska rast še vedno največji svetovni izziv, saj vpliva tako na razvite države kot na države v razvoju.