Skoraj polovica visokokvalificiranih zaposlenih lahko zapusti VB

Združeno kraljestvo je bilo še pred kratkim eno izmed bolj priljubljenih globalnih destinacij za tlakovanje poslovnih poti, a po brexitu se je percepcija spremenila, priljubljenost Otoka je precej padla.
Brexit je močno vplival na trg dela in poslovanje mnogih podjetij, ki imajo sedež ali podružnico v Veliki Britaniji, zapišejo v raziskavi. Prav zaradi strahu pred manjšo gospodarsko krizo velik del britanskih in nebritanskih visokokvalificiranih delavcev razmišlja o selitvi na staro celino.
Deloitte je po raziskavi začel še z resnejšimi opozorili za delodajalce, s povečevanjem pritiska na ministre, naj oblikujejo programe priseljevanja in poslovanja ter s spodbujanjem iskanja novih načinov za izboljšanje izobraževalnih in delovnih pogojev za prebivalstvo. Ugotovili so, da niso problematični le tujci, odhoda iz države si vedno bolj pogosto želijo tudi Britanci (36 odstotkov). Theresa May, britanska premierka, je že javno razglasila, da si želi, da državljani EU ostanejo v VB in da ne bo dovolila vmešavanja Sodišča EU, kljub temu, da so njeni prvi predlogi za zaščito pravic državljanov EU poželi plaz kritik z več strani.
Več iz rubrike
Jedrske elektrarne so že preveč zahtevne za izvedbo
Evropska komisija je napisala usmeritveni jedrski program, a z le malo ublaženimi pravili, v stroki pričakujejo več olajšav.
Slovenija brez premika na lestvici konkurenčnosti
Težave so prenizka produktivnost, previsoka obdavčitev dela ter nepripravljenost na spremembe.