Semenarna v srbske roke

Srbski poslovnež Dušan Mojsilović oziroma njegova družba Agromarket sta kupila lastniški delež in od DUTB tudi odkupila terjatve.
Fotografija: Semenarna Ljubljana-Kalia, semena v Ljubljani, 25. marca 2015
Odpri galerijo
Semenarna Ljubljana-Kalia, semena v Ljubljani, 25. marca 2015

Semenarna, največji pridelovalec in prodajalec semen v Sloveniji, bo, kot kaže, dobila novega, tokrat nefinančnega lastnika. Srbski poslovnež Dušan Mojsilović oziroma njegova družba Agromarket sta kupila lastniški delež in od DUTB tudi odkupila terjatve. S tem bo po prevzemu postala eden največjih pridelovalcev in prodajalcev semen v regiji.

Po za zdaj še neuradnih podatkih naj bi Mojsilović ​za Semenarno – ta poleg semen prodaja še izdelke in pripomočke za vrt v vrtnih centrih Kalia – skupaj odštel okoli 5,5 milijona evrov, pri čemer je kupnina za lastniški delež, ki jo bo prejela Deželna banka Slovenije (DBS), znašala okoli dva milijona evrov.

Več na Delo.si

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.