Sejem Feel the Future kamenček v tlakovanju poti med vodilne v digitalizaciji

Na celjskem sejmišču so odprli prvi sejem inovativnih digitalnih rešitev Feel the future. Do sobote se bo na njem predstavljalo 50 razstavljavcev. Na razstavnih prostorih je videti novosti, ki že ali bodo zelo kmalu pomembno spreminjale poslovno in zasebno življenje.
Fotografija: ni podpisa
Odpri galerijo
ni podpisa

Na sejmu je tudi 10 najbolj obetavnih start-up podjetij, ki so jih izbrali na natečaju iFEEL start-up 2017. Tri so po izboru strokovne komisije že ob otvoritvi nagradil in jim izrekli priznanja. S pomočjo Nove KBM je organizator sejma, družba Celjski sejem, podjetje Viar nagradil s 500, podjetje 45HC s 300, podjetje Optiheat pa z 200 evri.

Minister za javno upravo Boris Koprivnikar, ki je častni pokrovitelj prvega sejma Feel the Future, je povedal, da ima Slovenija zgrajene strategije in znanje, odslej pa tudi sejem in digitalni razvoj Slovenije v polnem razmahu.

Na ministrstvu za javno upravo, ki je odgovorno za področje digitalizacije, so zadovoljni, da je Slovenija ponovno dobila sejemsko prireditev, ki združuje sodobno tehnologijo in znanja. Spomnimo, da je pri nas pred 14 leti ugasnil tako imenovani informacijski sejem.

Slovenija je po ministrovem zagotovilu med najhitreje rastočimi gospodarstvi Evrope na področju digitalizacije in ponuja številne priložnosti. »Slovenska vlada daje zavezo, da bo spodbujala gospodarstvo, da se povezuje in naredi na svetovnem trgu večje prebojne zgodbe, ki ne bodo le nišne, kjer smo sicer Slovenci v nekaterih deli že izjemno uspešni, ampak, da postanemo na nek način tudi ponudnik celovitih informacijskih, sodobnih digitalnih rešitev,« je dejal Koprivnikar.

»Takšnega sejma ni v celotni jugovzhodni Evropi. V sodelovanju z načrtovano strategijo in razvojem na področju digitalizacije v Sloveniji lahko sejem postane naša izložba in okno v svet, ki bo še dodatno pripomogel k širjenju in utrjevanju zavesti, da je Slovenija postala ena izmed vodilnih držav na tem področju,« pa je poudaril izvršni direktor Celjskega sejma Robert Otorepec.

»Državljanom in gospodarstvu moramo ponuditi možnost spoznavanja digitalnega okolja, priložnosti za boljše življenje in uspešnejše poslovanje. Slovenija je v dobri digitalni kondiciji. Imamo relativno veliko IT strokovnjakov, uporaba interneta in mobilnih naprav je zelo razširjena, tudi spremembam se dobro prilagajamo in smo kot osebe in podjetniki zelo inovativni. Zdaj moramo narediti še korak naprej - uporabiti digitalno tehnologijo v dobro vseh uporabnikov, torej gospodarstva in državljanov,« pa je dejal Igor Zorko, predsednik upravnih odborov Digitalne koalicije in Združenja za informatiko in telekomunikacije pri GZS.

Več iz rubrike