Renaultove delnice po obtožbah o goljufanju tonejo

Potem ko je v sredo na borzi v Parizu nazadoval za 3,7 odstotka, zdaj izgublja še dodatnih 3,45 odstotka. Tolikšen padec tečaja delnic je za avtomobilski sektor izjemen, piše francoska tiskovna agencija AFP.
Glede na v sredo povzeto poročilo francoskih preiskovalnih organov, ki so ga pridobili francoski mediji, naj bi Renault uporabljal naprave, ki so omogočale goljufanje, tako da so motorji teste uspešno prestali. Preiskovalci naj bi ugotovili velike razlike v vrednostih izpustov pri testih v laboratoriju in v realnih pogojih na cesti.
V Renaultu so vse navedbe kategorično zanikali, drugi mož koncerna Thierry Bollore pa je za AFP poudaril, da v Renaultu ne goljufajo in da vsi njihovi avtomobili ustrezajo zakonsko postavljenim standardom.
Programsko opremo, ki je omogočala goljufanje, pa je zagotovo uporabljal nemški konkurent Volkswagen. Afera ga je stala že na milijarde evrov.
Več iz rubrike
Slovenija v prvem četrtletju z velikim gospodarskim padcem
Naš BDP je v prvem trimesečju upadel za 0,8 odstotka, kar je največ med državami Unije, na udaru zlasti investicije v gradbene objekte, ugotavlja Surs.
Mateja Urlep: Predsodke podpihujejo tisti, ki branijo svoje milijardne interese
V podkastu z mag. Matejo Urlep o znanosti, pogumu, zdravstvu in izkušnjah v farmacevtskih multinacionalkah.