Rekordno veliko premoženje v panamskih bankah kljub razkritjem

Premoženje v panamskih bankah je kljub razkritju Panamskih dokumentov, ki nakazujejo na davčne utaje in pranje denarja, lani naraslo na rekordnih 121 milijard dolarjev. Mednarodni bančni center je ocenil, da se je vrednost premoženja, s katerim so upravljale, na letni ravni povečala za 3,3 odstotka, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Fotografija: Pexels
Odpri galerijo
Pexels

Panama se je po razkritju dokumentov o davčnih utajah in pranju denarja znašla pod številnimi pritiski, naj zaostri zakonodajo in zmanjša možnosti utaje davkov, vendar to podjetij in posameznikov ni odvrnilo od tega, da svoje premoženje hranijo tam.

Dva nekdanja vodilna panamske odvetniške pisarne Mossack Fonseca, katere dokumentni so razkrili, kako bogataši in vplivneži skrivajo svoje premoženje v davčnih oazah, sta po razkritju dokumentov še vedno v priporu zaradi obtožb o pranju denarja.

Panama je sicer lani zabeležila najhitrejšo rast med državami Latinske Amerike, saj je dosegla šest odstotkov, kažejo podatki Svetovne banke.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.