Referendum v Italiji navzdol potisnil azijske borze

Nedeljski referendum v Italiji, na katerem volivci niso podprli reforme ustave, zaradi česar je premier Matteo Renzi napovedal odstop s položaja, je povzročil negativna gibanja na azijskih trgih.
Fotografija: Pexels
Odpri galerijo
Pexels

Na borzi v Tokiu je indeks Nikkei, ki ga izračunavajo na osnovi vrednosti 225 najpomembnejših delnic, dan končal pri 18.274,99 točke, kar je 0,82 odstotka manj kot v petek.

Z negativnim predznakom je dan končal tudi indeks All Ordinaries na borzi v Sydneyju (-0,81 odstotka), indeks Kospi na borzi v Južni Koreji (-0,37 odstotka) in indeks TWSE na borzi na Tajvanu (-0,31 odstotka).

Negativna so gibanja tudi na borzah v Hongkongu, kjer indeks Hang Seng beleži 0,67-odstoten padec. V Singapurju je indeks STI pri izhodišču, v Šanghaju pa je indeks SSE Composite 1,21 odstotka pod izhodiščem.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.