Priseljevanje, med virtualnimi in realnimi številkami je globoko brezno

Politika strahu pred tujim, pred priseljevanjem, narašča po vsej Evropi in v Združenih državah Amerike. Slovenijo smo na jugu pred ilegalnimi priseljenci "zavarovali" z rezilno žico, Avstrijci so na meji s Slovenijo spet uvedli mejne kontrole, protipriseljenska politika držav višegrajske skupine resno ogroža enotnost Evropske unije.
A kako utemeljena je takšna politika na številkah? To vprašanje so si pri Svetovnem ekonomskem forumu zastavili ob načrtu Trumpove administracije, da bi priseljevanje v ZDA po novem dovolili le za visoko usposobljeno delovno silo.
Delež priseljencev v ZDA je blizu rekordni znamki pri 13,5 odstotka celotne populacije ZDA. Toda število imigrantov, ki živijo v ZDA ni niti blizu temu, ki si ga javnost predstavlja, je izračunala Deutsche Bank na podlagi podatkov OECD.
Analitiki so ugotovili, da zaznana imigracija v ZDA za trikrat presega dejansko. Ob tem so zbrali podatke še za osem drugih držav, najmanjši razkorak med zaznano in dejansko imigracijo pa so zaznali v Nemčiji in na Švedskem.
Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.