Prevare so odnesle več kot 5,6 milijarde dolarjev

V nadaljevanju preberite:
V zadnjih letih so se prevarantske sheme s kriptovalutami močno razširile, kar je spodbudilo različne institucije, da združijo moči v boju proti tem kriminalnim dejavnostim. Med najpomembnejšimi partnerji v tem boju so ameriška Komisija za trgovanje s terminskimi pogodbami na blago (CFTC), Ameriško bančno združenje (ABA) ter več zveznih regulatorjev, vključno s Komisijo za vrednostne papirje in borzo (SEC) in drugimi.
Eden izmed ključnih korakov v teh prizadevanjih je izobraževalna kampanja, ki vključuje širjenje infografike o prevarah. Infografika, ki jo je pripravil CFTC, natančno prikazuje, kako delujejo prevare pig butchering – od začetnega stika s potencialnimi žrtvami prek družbenih omrežij do vzpostavitve lažnega romantičnega odnosa, s katerim prevaranti pridobijo zaupanje žrtev in jih nato prepričajo v lažne naložbe v kriptovalute. CFTC poudarja, da je najboljša obramba pred takšnimi prevarami, da se nanje sploh ne odzovemo.
.Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.