Pred ministrico pet kandidatov za nadzornika SDH
Ministrica bo sedaj oblikovala svoj predlog, ki ga bo predlagala vladi. Nato o novih nadzornikih SDH odloči DZ. Ko bo ta nova kandidata potrdil, bo sodno imenovanje Igorja Kržana za nadzornika SDH, ki ga je predlagal predsednik nadzornikov Damjan Belič zaradi odločanja o NLB, prenehalo.
Nadzorni svet SDH bo namreč v ponedeljek odločal o soglasju za začetek prodajnega postopka za prodajo polovice NLB. Sedaj so v njem še predsednik Belič ter člana Duško Kos in Barbara Smolnikar, ki pa se kot predsednica uprave NLB Vita zaradi potencialnega konflikta interesov izloča iz odločanja o vsem, kar je v povezavi z NLB.
V nadzornem svetu SDH sta se dve mesti sprostili, potem ko je decembra lani preminil član Drago Ferfolja, članica Lidia Glavina pa je prevzela mesto predsednice uprave SDH. Za ti mesti sta se na predlog ministrice potegovala Franc Žmavc in Željko Puljić, ki pa sta po številnih zapletih in, kot sta dejala, zaradi političnih igric le dan pred glasovanjem DZ o njunem imenovanju odstopila od kandidature.
Strokovni komisiji v sestavi Peter Kraljič, Danica Purg in Aleksander Nagode, ki je za ministrico takrat oblikovala predlog kandidatov, med katerimi sta bila Žmavc in Puljić, so med drugim očitali, da ni preverila kandidatov pri nadzornih agencijah. Ministrstvo je nato v strokovno komisijo postavilo nove člane, in sicer Danijelo Brečko, Boruta Bratino, Marka Jakliča in Andreja Verhovnika Marovška.
Ta je danes ministrici predložila predlog kandidatov za člane nadzornega sveta. Kot so še zapisali na ministrstvu, je komisija delovala skladno s sprejetimi smernicami za njeno delovanje. S predložitvijo predloga petih najbolje uvrščenih kandidatov, katerih imen ne razkrivajo, je zaključila svoje delo.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese