Po prepovedi izvoza so napolnili skladišča, zdaj ugašajo stroje

Lesnopredelovalna industrija v Bosni in Hercegovini se je znašla v škripcih, razlogov za težave je veliko več kot možnih izhodov iz krize.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite:

Kriza zaradi vojne v Ukrajini, visoka inflacija in še pred tem prepoved izvoza lesa, lesnih polizdelkov in izdelkov so pričakovano pustili posledice na lesnopredelovalni industriji v Bosni in Hercegovini. Les je eden glavnih naravnih virov, ki ga imajo v BiH v izobilju. Država z več kot polovično gozdnatostjo v lesnopredelovalni industriji zaposluje več kot 30.000 ljudi, tradicionalno pa BiH ni le vir polizdelkov, temveč slovi tudi po kakovostnih izdelkih in številnih mojstrih za delo z lesom. 

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Stečajev v Sloveniji bo za 12 odstotkov več, v Nemčiji za 25 odstotkov

V Evropi in ZDA je ogroženih 1,6 milijona delovnih mest. Do konca leta bo v Franciji propadlo več kot 18.000 podjetij.

Danes je pričakovati novico o novi pocenitvi denarja, že tretji letos

Finančni trgi in analitiki napovedujejo znižanje na 3,25 odstotka. Poocenitev denarja bi olajšala položaj kreditojemalcev ter zadolženih podjetij in držav.

Korošci s pripombami na razvoj cestnega omrežja

Gradnja tretje osi na Koroškem poteka, hkrati obnavljajo dosedanje ceste, promet pa je zaradi del še počasnejši kot sicer.

Unior bo zaradi slabega poslovanja zmanjšal število zaposlenih za 200

Unior je ob polletju imel kar 1,2 milijona evrov izgube, upad prihodkov opažajo v programih ročnega orodja in strojegradnje.