Po odločitvi za brexit na Otoku porast porabe antidepresivov

Rapzrava o koristih in slabostih brexita že dve leti prevladuje v političnih debatah na Otoku, v tem času ji je uspelo razdeliti tako družine kot skupnosti in sprožiti panične priprave gospodarstva na možnost, da Londonu z Brusljem sploh ne bo uspelo doseči dogovora o odnosih po odhodu, a vse doslej v državi niso posvečali kaj prida pozornosti vplivu brexita oz. negotovosti, ki jo sproža ta proces, na duševno zdravje Britancev.
V študiji so najprej izračunali definirani dnevni odmerek antidepresivov - to je povprečni vzdrževalni odmerek, ki ga bolnik prejme v enem dnevu za glavno oziroma najpogostejšo indikacijo zdravila, s čimer so zagotovili ustrezno primerjavo z drugimi vrstami zdravil. Na podlagi tega so nato prišli do ugotovitve, da se je po referendumu o brexitu obseg predpisanih antidepresivov v primerjavi z drugimi predpisanimi zdravili povečal za 13,4 odstotka.
Čeprav je bilo rezultate referenduma težko povsem gotovo povezati s porabo antidepresivov, je dejstvo, da je bil njen porast v primerjavi s porabo drugih zdravil na recept občuten, je komentiral predavatelj s kraljevega kolidža in profesor na Harvardu Sotiris Vandoros. Ob tem je spomnil, da vse več publikacij kaže, da lahko ima gospodarska negotovost negativen vpliv na duševno zdravje.
Več iz rubrike
Trump, trgovina in vojaki: nočna mora Južne Koreje
Sredi carinske vojne – intervju z začasnim predsednikom.
Še ne investirate? Začnite danes
V današnjem svetu se številni spopadajo z negotovostjo glede svoje finančne prihodnosti.