Pestro dogajanje v slovenskem zdravstvu

Ministrstvo za zdravje predstavlja podrobnosti ključnega zakona za zdravstveno reformo - zakon o zdravstvenem varstvu in zavarovanju 19. januarja. Ministrica Milojka Kolar Celarc obljublja razkritje reforme že zelo dolgo časa, jutri pa naj bi se zgodil »dan D«. Z reformo naj bi odpravili sedanje dopolnilno zavarovanje.
Predsednik DeSUS Karl Erjavec je se po pisanju STA kar boji jutrišnjega dne. "Upam, da bo prinesla konkretne predloge in da bodo ti v funkciji zaščite javnega zdravstva," je dejal. V DeSUS namreč nasprotujejo vsakršnemu povečanju prispevkov za zdravstveno zavarovanje.
Medtem so v Zdravniški zbornici Slovenije izvolili novo predsednico; nekdanjo varuhinjo človekovih pravic Zdenko Čebašek-Travnik. V drugem volilnem krogu je zbrala 2780 glasov, njen tekmec, dozdajšnji predsednik zbornice Andrej Možina pa 2694. Skupno število veljavnih glasovnic je bilo 5474.
Psihiatrinja Čebašek-Travnikova izpostavlja, da želi zdravniški zbornici dati nov zagon, bolj privlačno vsebino ter storitve, ki jih člani pričakujejo in potrebujejo. Napovedala je, da bo njena prednostna naloga na čelu zbornice izboljšanje pogojev dela in medosebnih odnosov. Zavzela naj bi se za sodelovanje med kolegi z različnimi statusi ter medgeneracijsko povezovanje in solidarnost.
Več iz rubrike
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.
Direktor je odgovoren za svoje odločitve
Po pojasnilih 2TDK jih obravnava neodvisni zunanji nadzorni inženir.