Nemška letališča kljub stečaju Air Berlina računajo na rast

Upravljalci nemških letališč v letu 2018 računajo na občuten porast števila potnikov, kljub temu da se je letos klavrno končala zgodba drugega največjega letalskega prevoznika v državi, Air Berlina. Namesto na večje število letov sicer računajo na boljše koriščenje obstoječih kapacitet, je poročala nemška tiskovna agencija dpa.
Fotografija: Reuters
Odpri galerijo
Reuters

Število potnikov na nemških letališčih naj bi se v prihodnjem letu zvišalo za 4,2 odstotka, obseg tovornega prometa pa za 5,1 odstotka, je sporočilo združenje letaliških upravljalcev ADV. Pri potniškem prometu bodo dodatno povpraševanje predvidoma pokrili z boljšo zasedenostjo letal, tako da se bo število poletov komaj kaj spremenilo.

V letošnjem letu naj bi letališča zabeležila rekordnih 235 milijonov potnikov, kar bi pomenilo petodstotno rast glede na 2016. To bo doseženo kljub stečaju Air Berlina, saj so praznino hitro zapolnili drugi prevozniki, kot sta Lufthansa in Easyjet.

Prav tako naj bi bil rekord dosežen pri obsegu tovornega prometa. Ta naj bi se okrepil za okoli osem odstotkov in prvič presegel pet milijonov ton, so zapisali.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.