Nemška industrija stavi na digitalizacijo

Raziskava Združenja nemških inženirjev je pokazala, da predvsem digitalizirana podjetja v zadnjem času spet selijo svojo proizvodnjo nazaj v Nemčijo. Med vzroki za to izpostavlja večjo prožnost in padanje stroškov dela zaradi večje avtomatizacije proizvodnje. Leta 2015 se je denimo v Nemčijo vrnilo več kot 500 podjetij.
Digitalizacija industrijske proizvodnje je osrednja tema industrijskega sejma, ki ga je mogoče v Hannovru obiskati do nedelje. Predstavlja se več kot 6500 razstavljalcev, pričakujejo okoli 200.000 obiskovalcev. Med njimi sta bili danes že nemška kanclerka Angela Merkel in predsednica poljske vlade Beata Szydlo.
Poljska je letos država partnerka sejma. Szydlova upa na "dinamičen" razvoj odnosov med Nemčijo in Poljsko, je poročala nemška tiskovna agencija dpa. Poudarila je, da je letos v Hannover prišlo 200 poljskih podjetij - več kot kadarkoli doslej.
Digitalizacija in mreženje tradicionalnih industrij spodbujata gospodarsko rast. Prihodki od rešitev za t.i. Industrijo 4.0 se bodo samo letos povečali za 21 odstotkov na 5,9 milijarde evrov, so ob odprtju sejma sporočili iz panožnega združenja Bitkom. Tudi v letu 2018 pričakujejo rast, in sicer v višini več kot 22 odstotkov.
Industrijska podjetja imajo knjige naročil polne. Največjo rast povpraševanja po digitalnih rešitvah ta čas beležijo v proizvodnji strojev in naprav, pa tudi v avtomobilski industriji in proizvodnji elektronskih naprav.
Več iz rubrike
Slovenija ima potencial, a mora povečati konkurenčnost
Geopolitične negotovosti vplivajo na položaj bank in povečujejo tveganja, ob tem Slovenija potrebuje razbremenitev gospodarstva, so opozorili na konferenci ZBS.
Sašo Berger: Petrol bo morda prisiljen zmanjševati podporo kulturi, športu
Teden pred iztekom regulacije cen država še ni razkrila, kako bo cene urejala v prihodnje.