Naprodaj blagovna znamka Polzela

V Tovarni nogavic Polzela se je 20. julija letos zaključila proizvodnja nogavic, ki so jo vzpostavili februarja 2017, dober mesec dni po stečaju, začetem 23. decembra 2016. Proizvodnja nogavic je tako konec junija letos še zaposlovala 77 delavcev, po zaključku proizvodnje pa je z avgustom letos v družbi ostalo še 31 delavcev.
Tudi to število se bo prihodnje mesece še zmanjševalo. Najprej že konec tega meseca, ko bo stečajni upravitelj skladno z napovedmi o postopnem krčenju maloprodajne mreže zaprl tri trgovine, in sicer v Murski Soboti, Mariboru in Celju, je Hohnjec danes povedal za STA. Preostalih še šest trgovin po Sloveniji, med drugim še po eno v Celju in Mariboru, bo predvidoma zaprl v prihodnjih mesecih.
Medtem se nadaljuje tudi prodaja premoženja. Na dražbi, napovedani za 20. september, bo na prodaj blagovna znamka Polzela in zaloga gotovih izdelkov. Premoženje se prodaja skupaj, izklicna cena je določena pri dobrih 389.000 evrov, dražba pa je predvidena na način zviševanja izklicne cene, je razvidno iz današnje objave na spletnih straneh Agencije za javnopravne evidence in storitve.
Minuli torek pa je stečajni upravitelj na dražbi uspešno prodal apartma v Čatežu po izklicni ceni v višini dobrih 25.000 evrov. Druga torkova dražba, in sicer za prodajo prostorov že dolgo zaprte trgovine na mariborski avtobusni postaj, pa ni bila uspešna.
Več iz rubrike
Dva tisoč novih na leto, sto tisoč v voznem parku
Posel težkih tovornjakov v Sloveniji obvladuje sedem ali osem znamk. Še vedno skoraj vsi dizelski, električnih letos deset.
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.