Najdražja nakupovalna ulica je v Milanu

V večnem dvoboju med evropskima modnima prestolnicama Parizom in Milanom za najdražjo nakupovalno ulico je glavno mesto Lombardije osvojilo novo točko. Po zadnjih podatkih nepremičninske družbe Cushman & Wakefield je Via Montenapoleone v Milanu dražja kot pa Elizejske poljane v Parizu.
Fotografija: Pixabay
Odpri galerijo
Pixabay

Najemnine v butikih na milanski Via Montenapoleone so se letos v primerjavi z lanskim letom zvišale za 12,5 odstotka in se v povprečju gibljejo okoli 13.500 evrov na kvadratni meter na leto. Za najem trgovskih lokalov na Elizejskih poljanah je medtem treba v povprečju odšteti 13.255 evrov za kvadratni meter na leto, kar je podobno kot pred letom dni.

Prestižna milanska nakupovalna ulica se je tako z lanskega šestega mesta povzpela na četrto, Pariz pa je padel na peto mesto lestvice, ki jo na podlagi podatkov o višini najemnin v trgovinah na 451 najbolj priljubljenih nakupovalnih ulicah v 68 državah po vsem svetu sestavljajo pri Cushman & Wakefield.

Najdražja nakupovalna ulica na svetu ostaja Peta avenija v New Yorku, kjer je treba za najem lokala v povprečju odšteti 28.262 evrov na kvadratni meter letno. Na drugem mestu kljub 4,7-odstotnemu znižanju najemnin sledi Causeway Bay v Hongkongu, na tretje pa se je povzpela ulica Bond Street v Londonu. Na slednji so se višine najemnin v letu dni zvišale za 37,5 odstotka, je poročala avstrijska tiskovna agencija APA.

Več iz rubrike

Rimac Technology bo razvil in proizvedel baterijske sisteme za Skupino BMW

To sodelovanje predstavlja ključni trenutek v rasti podjetja Rimac Technology.

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.