Na Dunaju o prihodnosti z roboti

Kako bo videti prihodnost dela? Kaj pričakujejo mladi? Je čas, da se ponovno ozremo v humanistične vede? Kako živeti v svetu hitro spreminjajoče tehnologije je le nekaj vprašanj, ki jih naslavlja 10. Globalni Peter Drucker Forum.
Fotografija: simona drevenšek
Odpri galerijo
simona drevenšek

»Kaj bi naredili roboti, če bi jih ljudje nadvladali?« Tako se je lani na Global Peter Drucker forumu pošalil Shagun Tripathi. Lahko bi rekli, da je iz te misli zrasel tudi program letošnjega foruma, ki se je danes začel na Dunaju. Rdeča nit je zavedanje, da gospodarstvo, tehnologija, posel in vlade oblikujejo ljudje. Prevzeti vajeti pomeni aktivno oblikovati organizacijo prihodnosti.

simona drevenšek
simona drevenšek

Ali to pomeni, da bi morali vodje 21. stoletja dobro poznati človeško plat v luči novih tehnoloških odkritij? Bi morali postavljati drugačna vprašanja? Bi morali bolj aktivno sooblikovati našo prihodnost? O teh in drugih vprašanjih bodo danes in jutri na forumu razpravljali bistri umi današnjega časa. Med govorci na konferenci so tudi direktor Michelin Group Jean-Dominique Senard, predsednik najstarejšega podjetja za pisarniško pohištvo Jim Keane, vodja MIT Leadreship centra Hal Gregersen, Betsy Ziegler, direktorica podjetja 1871, Tim Brown, predsednik in direktor podjetja Ideo ...


Kako pa vključenost robotov v delovni proces vidi ekonomist Daniel Susskind, ki predava na kolidžu Balliol na univerzi Oxford, in ali sploh še potrebujemo poklice, preberite TUKAJ.

simona drevenšek
simona drevenšek


Kako združiti razvoj in blaginjo? Odgovor na to vprašanje so iskali lansko leto na konferenci Peter Drucker Forum na Dunaju. A ugotovili so, da bi Ameriški milenijci raje živeli v socializmu ali komunizmu.


Več iz rubrike