Miodrag Kostić na sedežu Save

Poleg Save, ki jo je k prodaji zavezala Banka Slovenije, so v konzorciju prodajalcev še Abanka, Zavarovalnica Triglav in DUTB. Konzorcij je Miodragu Kostiću predstavil dva pogoja, o katerih se mora srbskih investitor odločiti, ali ju bo sprejel.
Najprej so mu postavili pogoj zvišanja ponudbe na raven, ki jo predvideva konzorcialni sporazum. V njem je zapisano, da je najnižja pričakovana cena, ki so jo pripravljeni sprejeti, 298 evrov za delnico Gorenjske banke. Obe zavezujoči ponudbi − oddal jo je tudi ameriški sklad Apollo, ki so ju prodajalci dobili na začetku avgusta − sta bili sicer nižji.
Drugi pogoj je povezan z jamstvom, ki ga zahteva Kostić od prodajalcev za morebitno uspešno tožbo, ki je vložena proti Gorenjski banki zaradi njenih poslov z delnicami Iskratela leta 2009. Banka Slovenije je to banko v teh poslih osumila kaznivega dejanja pridobitve protipravne koristi, vredne skoraj 20 milijonov evrov. Prodajalci nočejo dati jamstva.
Kostić se včeraj ni opredelil
Kostić se do pogojev − njuno sprejetje je nujno za nadaljevanje postopka prodaje, pravijo naši viri − po naših informacijah včeraj ni opredelil. Čas za to ima do konca meseca, ko se bo iztekla veljavnost ponudbe, ki jo je dal. Seveda obstaja tudi možnost, da bo ponudbo podaljšal.
Zaradi zavlačevanja pri prodaji, kot je presodila Banka Slovenije, je Savo doletel izredni ukrep regulatorja oziroma kazen v višini pol milijona evrov. Banka Slovenije je kaznovala tudi odgovorni osebi Save, nekdanjega predsednika uprave Aleša Aberška, ki je novembra 2015 prevzel vodenje Save in se medtem že preselil v upravo Telekoma, ter Matevža Marca, ki je bil z njim član uprave Save.
Ker še ni potekel rok za pritožbo, ukrep včeraj na spletni strani regulatorja še vedno ni bil razkrit, v Savi pa se bodo, kot smo pisali prejšnji teden, zaradi njega zatekli k zahtevi za sodno varstvo.
Več iz rubrike
Podjetniki, koliko denarja izgubljate, ker ne poznate pravih priložnosti?
Zagotovite si dostop do brezplačnih tedenskih vsebin, namenjenih podjetjem v vseh fazah rasti.
Poguben dan za multinacionalke s proizvodnjo v Aziji
Ameriške borze so se potopile bolj kot evropske, dolar doživel največji padec v skoraj treh letih.