Ministrstvo za več inovacij v kmetijstvu in gozdarstvu

Posebna partnerstva naj bi sestavljali kmetje, svetovalci, raziskovalci in drugi akterji. Partnerji skupaj poiščejo praktične rešitve na vsakdanje izzive, s katerimi se kmetje in kmetijska podjetja srečujejo v praksi. Skupina lahko pripravi projekt in z njim kandidira na javnem razpisu za nepovratna sredstva.
V središču operativne skupine in projekta je kmetijsko gospodarstvo, vsak projekt pa mora ugotovljene rešitve preizkusiti v praksi, in sicer na lokaciji kmetije ter zagotoviti praktični prikaz rešitev, rezultate projekta in znanja pa mora širiti tudi na druge kmetije oziroma javnosti, so sporočili z ministrstva.
Še letos naj bi bila objavljena dva javna razpisa, ki se bosta nanašala na projekte s področja tehnološkega razvoja ter skupnih pristopov na področju varovanja okolja in podnebnih sprememb.
Ob tem državna sekretarka Tanja Strniša poudarja, da smo na pragu nove dobe v kmetijstvu, kjer bo treba poskrbeti za kakovostno hrano, kakovostno okolje in kakovostno življenje, kar presega skrb za dobrobit kmetov. "Potrebno je zadovoljiti tudi pričakovanja potrošnikov in družbe v celoti. Za vse to pa potrebujemo v kmetijstvu nove rešitve, ki jih s projekti EIP, kljub njihovi zahtevnosti, lahko pridobimo," je dejala na nedavnem seminarju, kjer je bil EIP podrobneje predstavljen.
Več iz rubrike
Jedrske elektrarne so že preveč zahtevne za izvedbo
Evropska komisija je napisala usmeritveni jedrski program, a z le malo ublaženimi pravili, v stroki pričakujejo več olajšav.
Slovenija brez premika na lestvici konkurenčnosti
Težave so prenizka produktivnost, previsoka obdavčitev dela ter nepripravljenost na spremembe.