Microsoft presegel pričakovanja s četrtletnimi poslovanjem
Dobiček se je zvišal za 35 odstoktov na 7,42 milijarde dolarjev. Poslovanje je preseglo pričakovanja analitikov.
Prilagojeni dobiček brez enkratnih stroškov in prihodkov se je ustavil pri 95 centih na delnico, pričakovanja analitikov pa so se vrtela okrog 85 centov. Napovedi o prihodkih so medtem govorila o približno 25,8 milijarde dolarjev.
Največji poslovni segment Microsofta pod nazivom"More Personal Computing", ki zajema operacijski sistem Windows, igre in oglase na iskalniku, je ustvaril 9,92 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 13 odstotkov več kot v enakem četrtletju lani.
Segment produktivnosti in poslovnega procesiranja, ki vključuje okna, Linkedin in Dynamics, je ustvaril 9,01 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 16,8-odstotna rast.
Posli s pametnim oblakom pa so navrgli 17,3 odstotka več prihodkov kot lani oz. skupaj 7,90 milijarde dolarjev. Vse to je preseglo pričakovanja analitikov Wall Streeta.
Število uporabnikov sistema office 365 je na letni ravni naraslo z 29,2 na 30,6 milijona, segment poslovnega oblaka, ki zajema Azure, office 365 in Dynamics 365 pa je ustvaril šest milijard dolarjev prihodka, kar je 58 odstotkov več kot lani.
Prihodki od spletne družabne strani Linkedin so narasli za 37 odstotkov, prihodki od storitve Surface za 32 odstotkov in prihodki od Dynamics 365 za 65 odstotkov.
Omenjeni inteligentni oblak vsebuje storitev Azure, ki tekmuje z Amazonovimi spletnimi storitvami. Microsoft ponavadi ne poda natančnih številk za Azure, tokrat pa je sporočil, da so prihodki narasli za 93 odstotkov.
Microsoftove delnice so se v podaljšanem trgovanju v četrtek podražile za 2,37 odstotka na 96,49 dolarja.
Več iz rubrike
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese
Mercator odstopil od nakupa Tuša
Za to se je domnevno odločil, ker mu v letu dni ni uspelo pridobiti odobritve transakcije pri pristojnem varuhu konkurence.