Mercator prodal trgovski center v Beogradu za 46 milijonov evrov

Mercator je danes s podjetjem Retail Center iz Beograda podpisal pogodbo o prodaji Mercator centra Beograd in pogodbo o dolgoročnem najemu dela trgovskega centra. Kupoprodajna cena znaša 46 milijonov evrov brez DDV, so sporočili iz Mercatorja.
Fotografija: Blaž Samec
Odpri galerijo
Blaž Samec

Mercator center Beograd ima vključno z garažo nekaj več kot 50.000 kvadratnih metrov bruto površine, Mercator pa je ob prodaji centra hkrati najel trgovski del centra z okoli 9400 kvadratnimi metri površine.

"Mercator je s prodajo Mercator centra v Beogradu uspešno zastavil projekt monetizacije nepremičnin, ki je namenjena predvsem razdolževanju Skupine Mercator," so še zapisali v družbi.

Mercator skuša svoje nepremičnine že dlje časa prodati, da bi tako zmanjšal svoje finančne obveznosti. Kot je za nas novembra povedal predsednik uprave Tomislav Čizmić, so se taktično lotili monetizacije nepremičnin drugače, kot je bila prej zastavljena. V enem delu se monetizirajo operativne nepremičnine, v drugem pa tiste, ki ne služijo poslu.

Če se bodo Mercatorju načrti uresničili, bi z monetizacijo nepremičnin zbrali 350 milijonov evrov. Kupnina bo šla za poplačilo dela obveznosti do bank, del tega denarja pa bi namenili tudi za gradnjo logistično-distribucijskega centra v Ljubljani. V center, ki naj bi bil končan do konca leta 2019, naj bi preselili celotno administracijo iz stolpnice na Dunajski cesti in sedanji distribucijski center na Slovenčevi.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.