Mednarodni Industrijski sejem 2017 največji doslej

Najpomembnejši proizvajalci, nosilci ključnih blagovnih znamk na področju orodjarstva, strojegradnje, varjenja in rezanja, materialov in komponent ter naprednih tehnologij se bodo letos od 4. do 7. aprila predstavili na Mednarodnem Industrijskem sejmu v Celju.
Fotografija: Pexels
Odpri galerijo
Pexels

Razstavnim površinam so namenili še dve dodatni sejemski dvorani, sejmišče bo v celoti polno, s čimer bo sejem največji doslej. Razstavljavci napovedujejo številne novosti, predvsem pa bo v Celju mogoče videti več milijonov evrov vredne stroje in drugo opremo za učinkovito industrijsko proizvodnjo. Sejem predstavlja tudi stično točko za sklepanje novih poslov, saj se ga udeležijo vsi pomembnejši evropski predstavniki panoge. Na celjskem sejmišču bo namreč prisotnih več kot 700 blagovnih znamk, ki jih bo predstavilo več kot 350 direktnih razstavljavcev.

»Na sejmišču bodo predstavljeni stroji, ki so vredni tudi 10 milijonov evrov ali več, in jih ni mogoče videti drugje kot na sejmu, saj jih zaradi vrednosti nihče nima na zalogi,« pojasnjuje izvršni direktor družbe Celjski sejem d.d. mag. Robert Otorepec. Prav taki sejmi so po  njegovih besedah sami po sebi dokaz, da so sejmi kljub vsem novim tehnologijam, digitalizaciji še vedno pomembno orodje, ki podjetjem v obdobju hitrega razvoja omogočajo hitro predstavitev novosti in takojšno testiranje, kako se bodo prijele.

Razstavljavci bodo na celjskem sejmišču predstavili učinkovite avtomatizirane rešitve za zahteve proizvodnje v skladu z industrijo 4.0. Napovedujejo zmogljive, natančne in energetsko učinkovite stroje, ki jih odlikujejo kratki časi suhega teka, visoka ponovljivost in enostavno vzdrževanje. Izpostavljajo ekonomično avtomatizacijo oz. preprosto programiranje strojev na želene parametre industrijske proizvodnje. Predstavljeni bodo npr. sistemi za učinkovito in zanesljivo hlajenje v industriji izdelave in predelave umetnih mas, predelave in obdelave kovin, v živilski industriji, medicini in kemiji. Sistemi, ki omogočajo izrabo odpadne toplote iz proizvodnje za ogrevanje, ker prispeva še k dodatnemu prihranku energije in zmanjšuje obremenitev okolja v podjetjih. Vse to povečuje konkurenčnost podjetij na trgu.

V razstavnem programu bodo predstavljene rešitve za pametne tovarne, preizkusiti se bo mogoče na varilnem simulatorju Fronius, ki omogoča izjemno realistično varjenje s pomočjo 3D očal in virtualnim učiteljem. V podjetju Ingvar d.o.o. pravijo, da najboljše čaka tudi nagrada. Ogledati pa si bo mogoče tudi 100-tonski popolnoma električni japonski stroj za injekcijsko stiskanje plastičnih mas Fanuc Roboshot, ki ga bo na celjsko sejmišče pripeljalo podjetje Lesnik d.o.o.. Sledenje bo na sejmišče pripeljalo še tovornjak Moretto, v katerem bo mogoče videti zadnje razvojne dosežke na področju sušenja in transporta plastičnih materialov. V prerezu si bo mogoče ogledali delovanje sušilnika, centralnega filtra in centralnega sistema. 

Več iz rubrike