Ljubljana nič več Zelena prestolnica Evrope

Ljubljana je zaključila leto, ko je nosila titulo Zelena prestolnica Evrope 2016. Ljubljanska mestna občina je izredno zadovoljna s projektom, ki je po njihovi oceni pomembno oblikoval okoljsko zavest meščanov, občine in podjetij.
Fotografija: Primož Hieng
Odpri galerijo
Primož Hieng

Evropska komisija naziv zelene prestolnice Evrope vsako leto podeli mestu z visokimi okoljskimi standardi in z zavezo k ambicioznim ciljem za nadaljnje okoljske izboljšave in trajnostni razvoj. Prvič ga je podelila leta 2010, ko ga je prejel Stockholm, doslej pa so se z nazivom lahko pohvalili še Hamburg, Victoria-Gasteiz, Nantes, Kopenhagen in Bristol.

Ključni razlog, da je naziv za leto 2016 pripadel Ljubljani, je bila ocena, da je slovenska prestolnica v najkrajšem obdobju napravila največ sprememb v pravo smer. Slovensko glavno mesto je s tem postalo tudi prva zelena prestolnica Evrope v osrednjem in jugovzhodnem delu Evrope.

V letu 2017 bo naziv evropske zelene prestolnice nosil nemški Essen, za leto 2018 pa je bil na prireditvi v Ljubljani letos izbran nizozemski Nijmegen.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.