Leteči taksiji: Uber in Nasa skupno v njihov razvoj

Projekt bodo razvijali v Los Angelesu, s čimer se bo to mesto pridružilo Dallasu in Dubaju, kjer ima Uber podobne načrte. Kalifornija in Teksas sta namreč ameriški zvezni državi z največjim številom avtomobilov, zato v Uberju menijo, da bosta njuni mesti še posebej primerni za "nov trg urbane zračne mobilnosti".
Leteči taksiji bodo sprva imeli voznika, pozneje pa bodo lahko leteli tudi samodejno. Storitev naj bi delovala podobno kot obstoječi Uberjev sistem za naročanje prevozov prek aplikacije za pametne mobilne naprave.
Po trenutnih načrtih bodo taksiji vzletali in pristajali na strehah parkirnih hiš, obstoječih helikopterskih pristajališčih in neizkoriščenih površinah ob avtocestnih razcepih.
Po prvih testnih poletih v realnem okolju leta 2020 naj bi storitev v celoti zaživela leta 2023, kar je pet let pred olimpijskimi igrami, ki jih bo leta 2028 gostil Los Angeles.
Več iz rubrike
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.
Direktor je odgovoren za svoje odločitve
Po pojasnilih 2TDK jih obravnava neodvisni zunanji nadzorni inženir.