Kriza razgalila sistemske probleme energetike

V nadaljevanju preberite:
Pol milijarde evrov za dokapitalizacijo HSE, 170 milijonov evrov za dokapitalizacijo Elesa in 1,2 milijarde evrov (neučinkovitih) državnih poroštev, danih podjetjem slovenske elektroenergetike, nikakor niso zgolj posledica letošnjih razmer. Vsaj dokapitalizacijo HSE je mogoče povezati tudi z dolgim obdobjem slabega načrtovanja in slabih poslovnih potez, ki jih je skok cene energentov le delno razkril. Načrtovanje zloglasnega Teša 6 je bilo polno nepravilnosti in napačnih podatkov, sledilo pa mu je več let načrtnega prikrivanja razmer, neustreznih in nezadostnih naložb in slabega vzdrževanja.
V škripcih je skoraj ves elektroenergetski sistem. Kako dolga bo sanacija? Kaj vse je v težavah in koliko bodo morali prispevati davkoplačevalci?
.Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.