Kriza na kitajskem delniškem trgu
V nadaljevanju preberite:
Padec tečajev kitajskih delnic na borzi v Hongkongu se v letošnjem letu nadaljuje. Tako je indeks Hang Seng China Enterprises tudi januarja v rdečih številkah in je dosegel najnižjo raven v skoraj dveh desetletjih in je po donosnosti eden izmed najslabših ključnih indeksov v Aziji.
Razloge lahko iščemo v prešibkih ekonomskih spodbudah in ukrepih za podporo trgu ob vse bolj krhki gospodarski rasti, ki še bolj poglabljajo pesimizem in nezaupanje vlagateljev. Padci so se zgodili tudi po tem, ko so komercialne banke na Kitajskem obdržale svoje referenčne obrestne mere nespremenjene, poteza, ki sledi nedavni odločitvi centralne banke, da ohrani stroške zadolževanja nespremenjene. To je zelo razočaralo vlagatelje, ki so upali na bolj agresivne spodbude. Kitajska tehnološka podjetja, na čelu s podjetji, kot so JD.com, Meituan in Tencent Holdings Ltd., so med največjimi poraženci na delniškem trgu.
.Več iz rubrike
Individualni naložbeni računi: korak k večji prepoznavnosti kapitalskih trgov
Varčevalec bo lahko pod ugodnejšimi pogoji investiral okoli dve povprečni plači na leto, davčni učinek bo nastopil šele ob izplačilu.
Povpraševanja po avtomatizaciji bo še več
Pri nas prevladujejo majhna in srednja podjetja, zato sta oviri za hitrejšo avtomatizacijo tudi neprimernost obstoječih notranjih procesov.