Kolektor prevzel italijanskega konkurenta Microtel

Kolektor je s prevzemom Microtela, ki ustvarja 45 milijonov evrov prihodkov, korak bliže cilju: milijardi prihodkov do leta 2020.
Fotografija: Blaž Samec
Odpri galerijo
Blaž Samec

Idrijski koncern Kolektor nadaljuje iskanje prihodnje rasti tudi skozi prevzemne aktivnosti, ki so podpora vlaganjem v organsko rast. Z današnjim podpisom pogodbe je postal lastnik italijanske skupine Microtel Group, ki ustvarja dobrih 45 milijonov evrov letnih prihodkov in ima hkrati okoli 350 zaposlenih. Svoja proizvodna podjetja, v katerih proizvaja elektronske module in senzorje, ima v Italiji (Microtel) in Nemčiji (Siegert electronic). Pri tem ima tudi dve predstavništvi, eno v Franciji, drugo na Kitajskem.

Kolektor je s prevzemom še korak bliže viziji, da se do leta 2020 približa milijardi evrov letnega prometa. »S prevzemi pridobivamo nove tehnologije in kompetence, iščemo sinergije z obstoječimi programi ter tako izboljšujemo vrednost naše ponudbe do kupcev,« so zapisali v sporočilu za javnost in dodali, da bodo z nakupom družbe Microtel okrepili in dopolnili produktni portfelj programa elektronika in pogoni, ki deluje znotraj poslovne divizije Komponente in sistemi v mobilnosti. »S prevzemom bomo postali eden od najpomembnejših ponudnikov tovrstnih komponent in sistemov v Evropi in svetu,« so poudarili.

Microtel Group se ukvarja s proizvodnjo specialne elektronike in senzorike na podlagi tehnologije izdelave tiskanih vezij na keramiki. Ključno za Kolektor je, da je Microtelu na podlagi te tehnologije uspelo razviti tlačne in kombinirano tlačno-temperaturne senzorje, ki jih že vrsto let uspešno dobavljajo tudi avtomobilski industriji. »Prav na tem področju vidimo veliko sinergij z našimi programi ter največjo dodano vrednost akvizicije,« so dejali v Kolektorju.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.