Kitajska je zmanjšala žejo po nafti
V nadaljevanju preberite:
Na področju pogonskih goriv v prometu Kitajska nadomešča naftne derivate z alternativnimi gorivi hitreje, kot so še pred časom pričakovali analitiki. To že vpliva na skupno povpraševanje sveta po surovi nafti. Letos naj bi se povečalo za »le« 900.000 sodov na dan na približno 103 milijone enot, ugotavlja mednarodna agencija za energijo IEA.
Kitajska je bila v zadnjem desetletju glavno gonilo povečanja povpraševanja po nafti in naftnih derivatih, k čemur je seveda prispeval hitri razvoj njenega gospodarstva. Pomemben generator povpraševanja je bila, recimo, kemična industrija – nafta in njeni derivati so nepogrešljivi pri sintezi različnih polimerov, iz njih pa proizvajajo množico plastičnih izdelkov, ki jih Kitajska izvaža po vsem svetu.
.Več iz rubrike
Individualni naložbeni računi: korak k večji prepoznavnosti kapitalskih trgov
Varčevalec bo lahko pod ugodnejšimi pogoji investiral okoli dve povprečni plači na leto, davčni učinek bo nastopil šele ob izplačilu.
Povpraševanja po avtomatizaciji bo še več
Pri nas prevladujejo majhna in srednja podjetja, zato sta oviri za hitrejšo avtomatizacijo tudi neprimernost obstoječih notranjih procesov.