Kaj morate spremljati ta teden?

Danes bodo v Bruslju stekla pogajanja o brexitu. V petek pa bo v Beogradu petek potekala slovesna inavguracija srbskega predsednika Aleksandra Vučića.
Gospodarstvo:
Evropski statistični urad Eurostat bo danes objavil aprilske podatke o vrednosti gradbenih del v EU.
V Montrealu se bo jutri začel 12. kongres svetovnih metropol. V skladu z modelom sprememba cen dveh najbolj prodajanih naftnih derivatov. Zavod RS za zaposlovanje pa bo objavil podatek o stopnji registrirane brezposelnosti za april.
Ameriško nacionalno združenje nepremičninskih posrednikov bo v sredo poročalo o prodaji rabljenih stanovanjskih nepremičnin v maju.
Ameriški Conference Board bo v četrtek poročal o vrednosti indeksa vodilnih gospodarskih kazalcev ZDA v maju.
Evropska komisarka za promet Violeta Bulc bo predstavila rezultate tretjega razpisa za zbiranje predlogov projektov v okviru Instrumenta za povezovanje Evrope.
Politika:
Predsedniku republike Borutu Pahorju bodo poverilna pisma predali novoimenovani izredni in pooblaščeni veleposlaniki Mongolije, Katarja in Turkmenistana.
V sredo se bo sestal nov sklic britanskega parlamenta na ustanovni seji, kraljica Elizabeta II. pa bo predstavila program nove vlade pod vodstvom Therese May.
V četrtek bo potekal vrh EU, ki se ga bo udeležil premier Miro Cerar. Med drugim bodo spregovorili o brexitu in migracijah.
V nedeljo bodo potekale parlamentarne volitve v Albaniji.
Dogodki:
V torek bo potekala sklepna prireditev Prostovoljec leta 2016, udeležila se je bosta tudi predsednik republike Borut Pahor in ministrica za izobraževanje Maja Makovec Brenčič.
V četrtek se izteče 35-dnevni rok za zbiranje 40.000 podpisov za vložitev zahteve za razpis referenduma o zakonu o drugem tiru.
V soboto bo osrednja državna slovesnost ob dnevu državnosti, na kateri bo govornik predsednik republike Borut Pahor. Pred tem bo v DZ slavnostna seja.
Več iz rubrike
Lani rekordne naložbe, letos bolj skromno
Omrežnine bodo letos prinesle premalo za naložbe v omrežja, verjetno jih bo treba do leta 2027 povišati.
V časih velike negotovosti naj Evropa odgovori premišljeno
Protekcionistični ukrepi ZDA negativno vplivajo na gospodarsko rast, ki bi bila lahko nižja za pol odstotne točke, vpliv na inflacijo za zdaj še ni znan.