Kaj morate spremljati ta teden?

Danes bodo v Bruslju stekla pogajanja o brexitu. V petek pa bo v Beogradu petek potekala slovesna inavguracija srbskega predsednika Aleksandra Vučića.
Gospodarstvo:
Evropski statistični urad Eurostat bo danes objavil aprilske podatke o vrednosti gradbenih del v EU.
V Montrealu se bo jutri začel 12. kongres svetovnih metropol. V skladu z modelom sprememba cen dveh najbolj prodajanih naftnih derivatov. Zavod RS za zaposlovanje pa bo objavil podatek o stopnji registrirane brezposelnosti za april.
Ameriško nacionalno združenje nepremičninskih posrednikov bo v sredo poročalo o prodaji rabljenih stanovanjskih nepremičnin v maju.
Ameriški Conference Board bo v četrtek poročal o vrednosti indeksa vodilnih gospodarskih kazalcev ZDA v maju.
Evropska komisarka za promet Violeta Bulc bo predstavila rezultate tretjega razpisa za zbiranje predlogov projektov v okviru Instrumenta za povezovanje Evrope.
Politika:
Predsedniku republike Borutu Pahorju bodo poverilna pisma predali novoimenovani izredni in pooblaščeni veleposlaniki Mongolije, Katarja in Turkmenistana.
V sredo se bo sestal nov sklic britanskega parlamenta na ustanovni seji, kraljica Elizabeta II. pa bo predstavila program nove vlade pod vodstvom Therese May.
V četrtek bo potekal vrh EU, ki se ga bo udeležil premier Miro Cerar. Med drugim bodo spregovorili o brexitu in migracijah.
V nedeljo bodo potekale parlamentarne volitve v Albaniji.
Dogodki:
V torek bo potekala sklepna prireditev Prostovoljec leta 2016, udeležila se je bosta tudi predsednik republike Borut Pahor in ministrica za izobraževanje Maja Makovec Brenčič.
V četrtek se izteče 35-dnevni rok za zbiranje 40.000 podpisov za vložitev zahteve za razpis referenduma o zakonu o drugem tiru.
V soboto bo osrednja državna slovesnost ob dnevu državnosti, na kateri bo govornik predsednik republike Borut Pahor. Pred tem bo v DZ slavnostna seja.
Več iz rubrike
Slovenija v prvem četrtletju z velikim gospodarskim padcem
Naš BDP je v prvem trimesečju upadel za 0,8 odstotka, kar je največ med državami Unije, na udaru zlasti investicije v gradbene objekte, ugotavlja Surs.
Mateja Urlep: Predsodke podpihujejo tisti, ki branijo svoje milijardne interese
V podkastu z mag. Matejo Urlep o znanosti, pogumu, zdravstvu in izkušnjah v farmacevtskih multinacionalkah.