Kaj lahko preberete v novi izdaji Sveta kapitala?

O čem pišemo v novi izdaji poslovnega tednika Svet kapitala?
Fotografija: ni podpisa
Odpri galerijo
ni podpisa

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:

  • Živilska industrija v dobri formi in pogosto v tujih rokah

Katja Svenšek piše o tem, da gre slovenski živilskopredelovalni industriji dobro. Po zadnjih dostopnih podatkih je ustvarila rekorden dobiček, rekordno nizka je njena zadolženost, na najvišji ravni izvozna usmerjenost. A velik del se je te dni trese zaradi težav Agrokorja.

  • V kateremkoli avtomobilu boste našli vsaj en slovenski del

Jan Bratanič piše o tem, da je Slovenija majhna, vendar ima zelo uspešne igralce v avtomobilski industriji, katere končni proizvodi vsebujejo vsako leto več delov »made in Slovenia«.

  • Kateri prevzemi se napovedujejo letos?

Uroš Urbas piše o tem, da bo geopolitična negotovost letos upočasnila prevzemanje podjetij, a če bo ECB zvišala obrestne mere, se nam kljub temu obeta val nakupov.

  • Slovenija, dežela mokrih sanj za forenzike

Novica Mihajlović piše o tem, kako posel v regiji in širše vidi Daniel Bican, regijski šef gospodarskih forenzikov pri EY? Skrbeti bi nas moral sproščen odnos mladih do korupcije. V Sloveniji forenzik veliko dela vidi zlasti v DUTB in pri drugem tiru.

  • Pokojninski denar v breznu Petanovih dolgov

Suzana Kos piše o eni nedokončanih tranzicijskih zgodb - zgodbi (pre)zadolženega holdinga DZS. Med nastajanjem imperija Bojana Petana so se najemali krediti v bankah, sestrskih družbah in tudi v pokojninski zavarovalnici. Denar ni bil vrnjen. Zdaj sodišče odloča o izvršbi enega večjih upnikov.

  • Celina upanja in obupa

Jan Bratanič ugotavlja, da je bila Afrika nekoč v boljšem položaju kot Azija, danes pa daje vtis neizpolnjenih možnosti. A kljub politični nestabilnosti, korupciji in heterogenosti ponuja poslovne priložnosti, tudi Slovencem.

  • Lažne novice uspešno mobilizirale množice

Simona Drevenšek piše o tem, da se s tehnološkimi in družbenimi spremembami spreminjajo ne le odnosi, ampak tudi resničnost. Danes jo krojijo lažne novice, populističnih 140 znakov ali manj, plehki posamezniki v družbenih medijih …

  • Biblija, knjiga za vse večne čase

Simona Drevenšek piše o odrski uprizoritvi Biblije, pod taktirko režiserja Jerneja Lorencija, ki je v ljubljanski Drami doživela tudi odrsko uprizoritev.

  • Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Peter Movrin, magister ženske mode

Kaja Kovič piše o Petru Movrinu, ki je oblekel že Lady Gaga, Björk in Beyonce, navdušil legendarni urednici Voguea Anno Wintour in Franco Sozzani, njegove kreacije so bile prikazane celo v filmu Igre lakote.


Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!

ni podpisa
ni podpisa

 

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.