Kaj boste lahko prebrali v posebni izdaji Sveta kapitala?

O čem pišemo v posebni izdaji poslovnega tednika Svet kapitala?
Fotografija: ni podpisa
Odpri galerijo
ni podpisa

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:

  • Katero podjetje je Delova podjetniška zvezda 2017?

Nejc Gole vam bo v posebni izdaji Sveta kapitala razkril podjetje, ki je postalo Delova podjetniška zvezda 2017.

  • Čemu zaupati – računalniku ali želodcu?

Katja Svenšek in Jan Bratanič sta s psihologom in specialistom klinične psihologije dr. Aleksandrom Zadelom pogovarjala o tem, v kakšni družbi delujejo slovenska podjetja.

  • Podjetniške zvezde sijejo zaradi svojih kadrov?

Klemen Košir ugotavlja, da je pogovor s predstavniki dvajsetih podjetij, ki so se uvrstila v letošnji Delov izbor podjetniških zvezd, pri večini poudaril skupno težavo – težko pridobivanje dobrih kadrov. O tem, kako podjetja izbirajo nove sodelavce in ali so dobri kadri delodajalcu na voljo 24 ur na dan, pa smo govorili z vrhunsko poznavalko tematike, kadrovsko menedžerko letošnjega leta, mag. Jelico Lazarević Lajovic.     

  • »Vsi goljufamo in vsi se imamo za dobre ljudi«

Suzana Kos piše, da je notranja revizija nekaterih poslov DUTB odkrila nepravilnosti pri poslih v letih 2014 in 2015, poročilo je prebrala finančna ministrica mateja Vraničar Erman in po pogovoru z izvršnimi in neizvršnimi direktorji slabe banke zahtevala dodatna pojasnila.     

  • Pobeg v sanjsko razkošje

Gašper Boncelj piše o tem, da bi radi pri Mercedesu z Maybachom še kdaj naredili nekaj več. Posebno po tem, ko so lani predstavili študijo vision mercedes-maybach 6 in letos poleti še njegovo kabrioletno izvedbo. Gre za izdelek Mercedesovega oblikovalskega studia v Carlsbadu v Kaliforniji, ki deluje kot nekakšen sanjski avtomobil in se hkrati ozira tudi v preteklost.   

  • Menedžerji naj spet začnejo delati!

Produktivnost na videz ni zelo pomembna, toda dolgoročno je vse odvisno od nje, trdi Yves Morieux iz svetovalnega podjetja The Boston Consulting Group. Z njim se je pogovarjal Uroš Urbas. O čem sta se še pogovarjala?

  • Regulacija in goljufije bodo povzročile prvi večji padec v kriptoekonomiji

Pija Kapitanovič in Katja Svenšek pišeta o tem, da je razvoj tehnologije veriženja blokov danes tam, kjer je bil v 80. letih prejšnjega stoletja razvoj medmrežja, torej daleč pred Googlom, elektronsko pošto, spletnim pogovorom ali Facebookom. Poznavalci napovedujejo, da se bodo izdaje kovancev v primerjavi z zadnjim letom zmanjšale za polovico.            

  • Prihodnost je superinteligentna

Simona Drevenšek ugotavlja, da so strah vzbujajoče futuristične podobe umetne inteligence (UI) iz filmov in knjig, ki podžigajo našo domišljijo, fikcija. UI namreč že spreminja naše vsakdanje življenje: izboljšuje zdravje, varnost, produktivnost. Vse to se dogaja nič kaj filmsko. A superhumanoidnih robotov še ni na vidiku.       .     .

  • Znamka ur, ki jo nosi Goran Dragić

Aleš Čakš odkriva svet ur Hublot in njihove ambasadorje. To so nekdanji nogometni zvezdnik Diego Maradona, azijska igralka Jet Li, pokojni voznik Formule 1 Ayrton Senna in najhitrejši človek na svetu, Jamajčan Usain Bolt.     

ni podpisa
ni podpisa

 

Več iz rubrike