Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- Četudi Velika Britanija odide, bodo britanska podjetja ostala
Katja Svenšek in Peter Žerjavič pišeta o tem, da je od dneva, ko naj bi Združeno kraljestvo zapustilo Evropsko unijo, to je 29. marca 2019, manj kot sedemnajst mesecev. Časa je vse manj, dela pa še veliko.
- Skupinske tožbe potrošnikov. Še en brezzobi tiger?
Božena Križnik odkriva, kaj imajo skupnega stanovanjski krediti SKB iz devetdesetih let, Modro varčevanje NLB, Telekomovo pogojevanje priključka ADSL, posojila v frankih, oderuški krediti Fragorexa, afera Volkswagen, onesnaževanje iz Kemisa, odpovedi letov Ryanaira ...?
- Stranke v B2B prevzemajo potrošniško vedenje
Pija Kapitanovič piše o tem, da se velika večina - 76 odstotkov - prodaje v segmentu b2b zgodi, še preden stranka stopi v stik s podjetjem. Kako poskrbeti, da bo izbrala prav vaše podjetje?
- Izgubljeni stik med finančnim sektorjem in realno ekonomijo
Klemen Košir razkriva, kaj v resnici počno zaposleni na Wall Streetu, v londonskem Cityju ali Canary Wharfu? To Johna Kaya, priznanega britanskega ekonomista, pogosto vprašajo, ko predava o razvoju finančnega sektorja. »Trgujejo med sabo,« pravi. Dodaja tudi, da je sedanji finančni sektor izgubil stik z realno ekonomijo.
- Na premoženje naših strank kriza ni imela velikega vpliva
Katja Svenšek ugotavlja, da je premožnejših iz leta v leto več, niti finančna kriza pa njihovega premoženja večinoma ni prizadela. »Premožnejši imajo resnično najboljše svetovalce,« se nasmeji Jean-Francois Mazaud, direktor področja Privatno bančništvo Société Générale.
- Kako si je Evropa oprala roke, raziskave na primatih pa zdaj opravlja Aziji
Pija Kapitanovič piše, da je kloniranje živali v Evropi od leta 2015 prepovedano, uporaba živali v raziskovalne namene pa močno omejena. Evropski znanstveniki delo s kloniranjem, ki je bilo razvito v Evropi, opuščajo ali pa se selijo drugam, drage poskuse na živalih pa plačujejo institucijam v Aziji, kjer se na ta račun odpirajo nova delovna mesta. .
- Eko raj Črne gore je bolj eko tudi zaradi Slovenije
Simona Drevenšek piše o Žabljaku, ki je eden največjih turističnih biserov Balkana. Je tudi zgleden primer mednarodnega razvojnega sodelovanja. S slovensko pomočjo je bilo izvedenih že 20 projektov, zadnji med njimi je urejena deponija.
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Ajša Vodnik, glavna izvršna direktorica AmChama Slovenija
Kaja Kovič razkriva navade Ajše Vodnik, glavne izvršne direktorice AmChama Slovenija.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese