Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- Zakaj kupuje Pevec Merkur in ne obratno
Dejan Vodovnik je raziskal zgodbo o morebitnem Pevčevem prevzemu slovenskega Merkurja. Zakaj so v Globusu zapisali, da je Pevec najnovejša žrtev gospodarske kroatofobije pa si lahko preberete v novi izdaji Sveta kapitala.
- Soška postrv na krožnikih doma in po svetu
Simona Drevenšek piše o soških postrveh, ki so priljubljene tudi preko meja Slovenije. Soško postrv lahko najdemo tudi na krožnikih restavracije Laite iz Sappade, ki se ponaša z Michelinovo zvezdico.
- Pomanjkanje zemeljskih elementov ogroža razvoj
Pija Kapitanovič se je poglobila v zemeljske elemente, ki so del našega vsakdana, pa se jih premalo zavedamo. Samo električna ščetka je sestavljena iz 35 kemijskih elementov, ki jih treba pridobiti iz rud.
- Proizvajalci pnevmatik med največjimi dobičkarji
Jan Bratanič je raziskal gumarsko industrijo, ki je ocenjena na preko 180 milijard dolarjev in se bo po predvidevanjih svetovalne hiše Grand View Research v naslednjih osmih letih več kot podvojila na slabih 375 milijard dolarjev.
- Zapuščina prevar, nategov, "ponzi" shem ...
Uroš Bric piše o elektronskih sporočilih, ki jih dobivamo v svoje poštne nabiralnike in kjer nam sporočajo, da smo dobili loterijski dobitek. Ta prevarantski posel je menda že dobičkonosnejši od nezakonite trgovine z organi.
- Globalizacija v vzvratni prestavi
Jože P. Damijan se v kolumni dotakne liberalizacije trgovine in globalizacije in ugotavlja, da so srednje plačani delavci v industriji v procesu "kitajske konkurence" izgubili, največ pa so pridobili tisti z nižjimi kvalifikacijami ali tisti z najvišjimi plačami.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!

Več iz rubrike
Kakšne so posledice carin in kako jih bomo čutili v Sloveniji
Pogledali smo, kaj pravzaprav sploh so carine, kako delujejo in kaj prinaša carinska vojna ZDA, EU in Sloveniji.
Lani rekordne naložbe, letos bolj skromno
Omrežnine bodo letos prinesle premalo za naložbe v omrežja, verjetno jih bo treba do leta 2027 povišati.