Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- Kaj smo dobili, kaj izgubili, kaj nas čaka?
Katja Svenšek, Suzana Kos, Uroš Urbas pišejo o tem, da je puberteta eno najtežjih, a obenem ključnih obdobij posameznikovega razvoja. Podobno je z razvojem države: Slovenija je med puberteto doživela hudo gospodarsko krizo. Akne gospodarskega padca so še vedno zelo vidne.
- Pravljica z okusom pelina
Jan Bratanič piše o krasnem novem svetu, ki so ga obljubljali politiki pred vstopom Slovenije v Evropsko unijo in je s seboj prinesel veliko dozo pelina. Življenje povprečnega Slovenca – vsaj zaposlenega – je boljše kot pred dobrim desetletjem. Je bolje izobražen, večkrat si lahko privošči počitnice, ima višjo plačo in si na splošno lahko privošči več.
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Tanja Fajon
Suzana Kos predstavlja navade Tanje Fajon, ki je od leta 2009 evropska poslanka, izvoljena na listi Socialnih demokratov, in tudi podpredsednica stranke.
- Na kosilu: Igor Vidmar, koncertni promotor in politični komentator
Simona Drevenšek se je na kosilu pogovarjala z Igorjem Vidmarjem, eminenco slovenskega glasbenega dogajanja. Starosto slovenske alternativne scene. Botrom slovenskega punka.
- Misliti Evropo, od daleč, od blizu
Zorana Baković ugotavlja, da ko so kitajski jezikoslovci izbirali imena za evropske države, so bodisi sledili njihovim izvirnim imenom ali pa so jih poimenovali na podlagi svojega odnosa do njih.
- Vajeništvo po nemško
Barbara Kramžar piše o tem, da ima dualni sistem izobraževanja prednosti za gospodarstvo in družbo. Je to pravi odgovor za čase, ko se bomo morali nenehno učiti vsi?
- Gospodarskih kriz naj ne plačujejo ljudje
Pija Kapitanovič in Kaja Kovič pišeta o tem, da ima Evropa od vseh celin najboljšo socialno politiko. V ZDA, recimo, poleg še treh držav na svetu ženskam po zakonu ne pripada niti en plačan dan odsotnosti zaradi rojstva otroka.
- Glasbena industrija podira vse rekorde
Simona Drevenšek odkriva, da ima svetovna glasbena industrija za sabo že drugo uspešno leto. Lani je zrasla za 1,1 milijarde dolarjev, na 16,1 milijarde. Sedemodstotna rast je najvišja v zadnjih 15 letih. Tudi po zaslugi ljubiteljev glasbe, ki so za nastop skupin pripravljeni plačati vse dražje vstopnice.
- »Duopolni monopol« pri velikih potniških letalih
Milan Ilić piše o tem, da pri mnogih poslovnih pa tudi drugih dejavnostih že dolgo opažamo razmeroma stabilne duopole – stanja, pri katerem dve veliki družbi prevladujeta na globalnem trgu s svojimi izdelki ali storitvami.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese