Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- INTERVJU: Cimos je lahko zgodba o uspehu, a z grenkim priokusom
Katja Svenšek se je pogovarjala s Tomažem Žnidaršičem, ki je v različnih domačih in tujih bankah skrbel za portfelje slabih terjatev, od nedavnega pa bedi nad slovenskim, hrvaškim in srbskim portfeljem banke v tujini.
- Koliko so vredne blagovne znamke NLB
Suzana Kos piše o tem, da se v postopku prodaje NLB pojavlja vrsta vprašanj, od tega, ali jo zaradi tako imenovanega nacionalnega interesa prodati, pa tudi, koliko so pravzaprav vredne njene blagovne znamke.
- Ministrica Kolarjeva blokira načrte privatizacijskega mogotca Igorja Laha
Suzana Kos piše o tem, kako je Igor Lah, eden najbogatejših poslovnežev pri nas, ki se že leta uvršča na vrh lestvice Slovencev, katerih premoženje se meri v desetinah milijonov, kritičen do predloga zdravstvene reforme. Zaradi nje je pritisnil na zavoro pri svojih načrtih na področju zdravstva.
- INTERVJU: V denarju smo bogati, v investicijah pa revni
Kaj je Piji Kapitanovič v Portorožu povedal Stephane Garelli, ki je eden boljših analitikov današnje globalne gospodarske slike in je bil trinajst let na čelu svetovnega gospodarskega foruma?
- Potrkajte na les … verjetno je iz Avstrije
Simona Drevenšek in Jan Bratanič pišeta o stanju v slovenski lesni industriji. Stanje ni lepo niti spodbudno. Nujna so vlaganja in prestrukturiranje. Kako pri tem pomaga država?
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Tanja Skaza
Kaja Kovič odkriva navade Tanje Skaza, direktorice in solastnice družinskega podjetja Plastika Skaza iz Velenja, ki je bila leta 2014 izbrana za mlado menedžerko leta v Sloveniji, leto dni pozneje pa je prejela še naslov najboljše evropske menedžerke.
- SLO-HR: Veliko ljubezni in veliko zamer
Katja Svenšek in Novica Mihajlović pišeta o tem, da v prihodnjih tednih arbitražno sodišče sporočilo razsodbo glede morske meje med Slovenijo in Hrvaško. Malo verjetno je, da bi ta odpravila eno od številnih nerešenih vprašanj in prispevala k izboljšanju odnosov med Ljubljano in Zagrebom.
- DELOVE PODJETNIŠKE ZVEZDE: Sportradar, Euro Plus, Dewesoft, Aerosol
Polona Malovrh, Barbara Pavlin, Borut Tavčar in Jan Bratanič predstavljajo Delove podjetniške zvezde
- Uganka: kaj je najdragocenejša dobrina na svetu?
Uroš Bric piše o tem, da so masovni podatki na vrhu seznama najdragocenejši dobrin zamenjali nafto – družbe so zdaj vredne toliko, kolikor podatkov zberejo njihovi izdelki.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!

Več iz rubrike
Kakšne so posledice carin in kako jih bomo čutili v Sloveniji
Pogledali smo, kaj pravzaprav sploh so carine, kako delujejo in kaj prinaša carinska vojna ZDA, EU in Sloveniji.
Lani rekordne naložbe, letos bolj skromno
Omrežnine bodo letos prinesle premalo za naložbe v omrežja, verjetno jih bo treba do leta 2027 povišati.