Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- INTERVJU: Cimos je lahko zgodba o uspehu, a z grenkim priokusom
Katja Svenšek se je pogovarjala s Tomažem Žnidaršičem, ki je v različnih domačih in tujih bankah skrbel za portfelje slabih terjatev, od nedavnega pa bedi nad slovenskim, hrvaškim in srbskim portfeljem banke v tujini.
- Koliko so vredne blagovne znamke NLB
Suzana Kos piše o tem, da se v postopku prodaje NLB pojavlja vrsta vprašanj, od tega, ali jo zaradi tako imenovanega nacionalnega interesa prodati, pa tudi, koliko so pravzaprav vredne njene blagovne znamke.
- Ministrica Kolarjeva blokira načrte privatizacijskega mogotca Igorja Laha
Suzana Kos piše o tem, kako je Igor Lah, eden najbogatejših poslovnežev pri nas, ki se že leta uvršča na vrh lestvice Slovencev, katerih premoženje se meri v desetinah milijonov, kritičen do predloga zdravstvene reforme. Zaradi nje je pritisnil na zavoro pri svojih načrtih na področju zdravstva.
- INTERVJU: V denarju smo bogati, v investicijah pa revni
Kaj je Piji Kapitanovič v Portorožu povedal Stephane Garelli, ki je eden boljših analitikov današnje globalne gospodarske slike in je bil trinajst let na čelu svetovnega gospodarskega foruma?
- Potrkajte na les … verjetno je iz Avstrije
Simona Drevenšek in Jan Bratanič pišeta o stanju v slovenski lesni industriji. Stanje ni lepo niti spodbudno. Nujna so vlaganja in prestrukturiranje. Kako pri tem pomaga država?
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Tanja Skaza
Kaja Kovič odkriva navade Tanje Skaza, direktorice in solastnice družinskega podjetja Plastika Skaza iz Velenja, ki je bila leta 2014 izbrana za mlado menedžerko leta v Sloveniji, leto dni pozneje pa je prejela še naslov najboljše evropske menedžerke.
- SLO-HR: Veliko ljubezni in veliko zamer
Katja Svenšek in Novica Mihajlović pišeta o tem, da v prihodnjih tednih arbitražno sodišče sporočilo razsodbo glede morske meje med Slovenijo in Hrvaško. Malo verjetno je, da bi ta odpravila eno od številnih nerešenih vprašanj in prispevala k izboljšanju odnosov med Ljubljano in Zagrebom.
- DELOVE PODJETNIŠKE ZVEZDE: Sportradar, Euro Plus, Dewesoft, Aerosol
Polona Malovrh, Barbara Pavlin, Borut Tavčar in Jan Bratanič predstavljajo Delove podjetniške zvezde
- Uganka: kaj je najdragocenejša dobrina na svetu?
Uroš Bric piše o tem, da so masovni podatki na vrhu seznama najdragocenejši dobrin zamenjali nafto – družbe so zdaj vredne toliko, kolikor podatkov zberejo njihovi izdelki.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese