Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
-
Desetmilijardna industrija ena večjih naložbenih priložnost
Simona Drevenšek in Jan Bratanič pišeta o tem, da z davčnimi prihodki od hitro rastoče industrije v Koloradu gradijo šole in polnijo proračun, v Sloveniji pa si še naprej zatiskamo oči pred potencialom legalizacije konoplje.
- Virtualno kupovanje elektrike za vsako gospodinjstvo
Uroš Urbas piše o slovenskem start-up, ki po vzoru bitcoinovega uspeha razvija decentraliziran sistem za trgovanje z električno energijo in obljublja občutno nižjo ceno za gospodinjstva.
- Slovenska podjetja na radarju prevzemov
Uroš Urbas ugotavlja, da bo leto 2017 očitno leto prevzemov: optimizem cveti, likvidnost na kapitalskih trgih je velika, zahtevana donosnost izdanih obveznic za prevzem pa je med dvema in tremi odstotki.
- INTERVJU: Osebni stik + izvršni direktor + prodajalci = 2,3 % večja prodaja
Kaj je Piji Kapitanovič povedal Martin Wezowski, po rodu Poljak, ki je delal za Sony in Huawei, zdaj pa je glavni oblikovalec in futurist globalne inovacijske mreže SAP. Po izboru največjega nemškega finančnega časopisa Handelsblatt eden najbolj inovativnih ljudi v Nemčiji.
- Ali banke res postajajo zastavljalnice? Menda tudi
Suzana Kos in Jan Bratanič pišeta o tem, da imajo banke enako poslovno politiko ne glede na to, ali so v domači ali tuji lasti. In ne glede na to, ali so bile v preteklosti sanirane ali ne. Osnovno vodilo dela naj bi bila varna konkurenčnost. a po izkušnjah gospodarstva žal ni vedno tako.
- Krivda politike za veliko recesijo
Barbara Kramžar in Jan Bratanič se sprašujeta zakaj lahko na prste preštejemo bankirje, ki so z zaporom plačali za finančno krizo?
- Kitajski pobeg v prihodnost z zeleno tehnologijo
Simona Drevenšek in Zorana Baković pišeta o tem, da podnebna zgodba ni bila nikoli tako velika, kot je danes. Zahvala gre Donaldu Trumpu, ki se je drugo največjo onesnaževalko ozračja odločil izvzeti iz pariškega podnebnega sporazuma.
- Zelena revolucija, stoletje kasneje
Klemen Koncilja piše o spravnem poglavju ene najbolj kontroverznih zgodb zadnjega stoletja. Tokrat v ospredje stopa medicinski potencial konoplje, ki je bila v 19. stoletju ena najbolj vsestransko uporabljenih rastlin, iz nje so izdelovali oblačila, hrano, tekstil, plastiko in biogorivo.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese