Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- Nemci se upokojijo pri 67 letih. Bo Merklova to mejo še zvišala?
Uroš Urbas piše o tem, da bo nedelja 24. septembra pomemben dan: Nemci bodo na voliščih odločali, ali bo njihovo vlado vodila kanclerka Angela Merkel ali kancler Martin Schulz, mi pa se bomo na referendumu odločali, ali bomo gradili drugi tir ali ne.
- V Sloveniji zlahka odpustimo sto ljudi, zelo težko pa enega
Katja Svenšek se je pogovarjala s kandidatko za generalno direktorico Gospodarske zbornice Slovenije in izvršno direktorico združenja manager Sonja Šmuc. O čem je tekel pogovor?
- Mesta se borijo za denar in najboljše kadre
Jan Bratanič piše o tem, da so nekoč mestne državice med seboj tekmovale z orožjem, zdaj mesta tekmujejo s privabljanjem kapitala, visoko usposobljenih kadrov, ki jih poleg poslovnih priložnosti vse bolj zanima kakovost življenja.
- Kam odhajajo Slovenci
Pija Kapitanovič ugotavlja, da ni le nacionalni mit, da smo Slovenci narod, ki se ne mara seliti prav daleč od svoje rodne države. Uradni podatki Statističnega urada RS kažejo, da se je največ Slovencev v zadnjem desetletju preselilo v eno izmed evropskih držav.
- Angleži bežijo iz Prekmurja na Gorenjsko
Simona Drevenšek piše o tem, da se tujci navdušujejo nad lepotami Slovenije. Po podatkih Geodetske uprave so lani kupili kar 28 odstotkov več nepremičnin kot leta 2015. Nepremičnino je lani kupilo 466 tujcev. Na Krasu še vedno največ kupujejo Italijani, na Obali Rusi.
- Športni prestopi; kdo bo pa z vašim otrokom služil?
Novica Mihajlović piše o o tem, da se bo letošnji poletni prestopni rok v zgodovino nogometa vpisal predvsem z rekordnim prestopom Brazilca Neymarja iz Barcelone v pariški PSG. Ta prestop pa odpira vprašanja o športnem poslu, ki bi morala zanimati vsakega starša otroka športnika. Če menite, da je športna kariera vašega otroka zgolj v njegovih rokah, pomislite še enkrat. In pripravite denar.
- Breme prestopa v nov klub še vedno na športniku oziroma njegovi družini
Blaž Bolcar piše o tem, da naj bi novi zakon o športu zagotavljal, da breme prestopa športnika med dvema športnima organizacijama ne bo več na športniku oziroma njegovi družini, ampak na športni organizaciji, a tak cilj ni bil dosežen.
- Ledena sladica iz 17. stoletja
Kaja Kovič in Jan Bratanič pišeta o tem, da se sladoled se v poletni vročini spremeni v eno najbolj zaželenih osvežitev. Zanimanje za ledeno osvežitev je mogoče čutiti tako v razvpitih »gelaterijah« na jugu Italije, na soparnih ulicah katalonske prestolnice Barcelone, v umirjeni soseski na japonski obali, sredi surferskega raja na avstralskih plažah kot tudi v poslovni četrti japijevskega New Yorka.
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Tomaž Subotič
Suzana Kos odkriva navade Tomaža Subotiča, poslovneža, ki že od leta 1988 živi in dela v Pragi, podjetje ima tudi v Sloveniji in je največji posamični delničar zreškega Uniorja.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese