Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?

O čem pišemo v novi izdaji poslovnega tednika Svet kapitala?
Fotografija: Shutterstock
Odpri galerijo
Shutterstock

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:

  • Kakšno Slovenijo si želimo za svoje otroke

Katja Svenšek, Uroš Urbas in Novica Mihajlović pišejo o tem, da bo jutri malo manj kot 22.000 otrok prvič v šolskih klopeh. Kaj jih čaka? Kakšno državo pripravljamo zanje? Bodo še vedno plačevali račune, ki so jih ali jih še bodo zapile prejšnje generacije, ali pa jim bo ostalo dovolj prostora za lastne napake in možnost, da se tudi sami iz njih kaj naučijo?

  • Tudi Nostradamus bi težko napovedal prihodnjo krizo

Jan Bratanič ugotavlja, da brskanje po finančnem drobovju podjetij, proučevanje trendov in iskanje vzorcev z vse zmogljivejšimi računalniškimi algoritmi pogosto ni dovolj niti za približno napoved prihodnosti na finančnih trgih. Katerim napovedim vlagatelji sploh lahko zaupajo, ko se odločajo, ali je vredno s prihranki vstopiti na delniške trge?     

  • Naša birokracija omogoča goljufijo!

Uroš Urbas se je pogovarjal z direktorjem največjega slovenskega javnega raziskovalnega zavoda Instituta Jožef Stefan Jadranom Lenarčičem, ki pravi: "Ni se nam treba bati robotov, saj že zdaj ne moremo živeti brez pomoči umetne inteligence."

  • Kakovostni produkti, ki so sami sebi namen

Pija Kapitanovič piše o tem, da dobra ideja in kakovostna izdelava nista dovolj, Za uspešno inovacijo, ki prinese veliko dodane vrednosti, je pomembno še marsikaj. V Sloveniji se marsikdaj pozabimo vprašati, ali izdelek ali storitev sploh kdo potrebuje.     

  •  Bo šolstvo končno naredilo »produkt« po meri podjetij?

Novica Mihajlović piše o tem, da je ena od devetih prednostnih nalog, ki si jih je pod ministrico Majo Makovec Brenčič postavilo ministrstvo za izobraževanje znanost in šport tudi odzivnost izobraževanja na spremembe družbe in potrebe trga dela; vpeljava ozkih specializacij, ki jih ponuja poklicno izobraževanje.   

  • Kitajski prašiček s prihranki in ameriški kij

Zorana Baković piše o tem, kdo bo v prihodnje vladal svetu? ZDA imajo natanko milijardo ljudi manj kot Kitajska.     

  • So se centralne banke znašle v slepi ulici?

Klemen Košir piše o tem, da so centralne banke ob zadnji krizi posegle po težkem orožju. Ob standardnih ukrepih so uporabile tudi nekonvencionalne v obsegu, kakršnega še nismo videli. So se pri tem zaplezale? Koliko manevrskega prostora sploh še imajo za ukrepanje ob novi krizi?

  • Prihaja jesen, za Agrokor in Mercator bo topla

Novica Mihajlović ugotavlja, da je glede prihodnosti Agrokorja gotovo le eno, in sicer, da nikoli več ne bo tak, kot smo ga poznali doslej. Prihajajoča jesen bo prelomna za usodo nasedlega regionalnega velikana.  

  • Nepremičninski trg pregret, nekaj priložnosti le za poslovne projekte     

Pija Kapitanovič piše, da je povpraševanja po poslovnih nepremičninah med investitorji kar precej, a vse zanima, ali so zanje sklenjene najemne pogodbe za daljše obdobje ter brez možnosti odpovedi. Razvoj trga ogroža tudi pomanjkanje novih načrtov za poslovne objekte. Povpraševanje obstaja tudi za industrijske nepremičnine, a žal tam, kjer je največ zanimanja, ni primernih zemljišč.

  • Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Andrej Kuplenk

Suzana Kos odkriva vsakdanje navade Andreja Kuplenka, soustanovitelja podjetja ABC nepremičnine.


Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!

Shutterstock
Shutterstock

Več iz rubrike