Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?
V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:
- Kako globoko sežete v žep za obšolske dejavnosti
Simona Drevenšek piše o tem, da je seznam (športnih) aktivnosti, ki niso brezplačne, neskončen. In starše lahko stanejo tudi precej več kot 200 evrov na mesec.
- Računi iz tujine (tudi davčnih oaz) bodo razkriti. Kmalu!
Katja Svenšek piše o tem, da je sivih lis na (finančnem) zemljevidu sveta vse manj. Tiste, ki so še, pa se počasi, a vztrajno brišejo. Sodelovanje med državami za preprečevanje izogibanja plačilu davkov, ki mu je poseben zagon nedvomno dala zadnja finančna kriza, je vse tesnejše in okoli 60 držav bo še ta mesec naredilo nov, velik korak naprej.
- Tehnološka revolucija kot vojna napoved?
Katja Svenšek in Jan Bratanič ugotavljata, se svet spreminja hitreje kot kadarkoli doslej. Digitalizacija in globalizacija spreminjata naše življenje, dojemanje gospodarstva, politike, družbe in varnosti. Tradicionalne politike izgubljajo moč, v vzponu so populistična in nacionalistična gibanja. Kako se spoprijeti z novo realnostjo?
- »Kim Džong Un misli, da bodo balistične rakete obranile njegov režim. Same blodnje so ga!«
Zorana Baković in Petra Kovič sta se na 12. Strateškem forumu na Bledu pogovarjali z Enno Park, veleposlanico za javno diplomacijo na južnokorejskem Ministrstvu za zunanje zadeve.
- Dobro polletje za domače, mednarodno dejavne koncerne
Milan Ilić piše o glavnih izzivih v avstrijskem poslovnem okolju – to vključuje ves svet, saj je Avstrija izrazito izvozno usmerjena – ki trenutno niso gospodarski, ampak geopolitični.
- Zavarovalniške goljufije v Sloveniji
Klemen Košir piše o tem, da naj bi bilo pri nas vsako leto za več kot 100 milijonov evrov zavarovalniških goljufij. Od bolj organiziranih do kopice majhnih bolj ali manj domiselnih prevar. Naše zavarovalnice so odkrile tudi že primer, da je bilo življenjsko zavarovanje za nekoga sklenjeno po njegovi smrti – podpis je (slabo) ponaredil kar bližnji sorodnik, a je zavarovalnica prevaro odkrila.
- Ne bojijo se vojne, ampak dneva po njej
Zorana Baković piše o tem, da se v severovzhodni Aziji kopičijo dve vrsti zalog: vse večje so orožarne jedrskega in strateškega orožja ter vse višji so devizni prihranki držav, ki se bojijo morebitne eksplozije na Korejskem polotoku.
- Se že pripravljate na novo uredbo o varstvu osebnih podatkov?
Simona Drevenšek piše o tem, da so centralne banke ob zadnji krizi posegle po težkem orožju. Ob standardnih ukrepih so uporabile tudi nekonvencionalne v obsegu, kakršnega še nismo videli. So se pri tem zaplezale? Koliko manevrskega prostora sploh še imajo za ukrepanje ob novi krizi?
- Od krem za čakre do posojil v »švicarjih«
Novica Mihajlović ugotavlja, da je zgodovina »vročih naložbenih priložnosti«, ki so se izkazale za prevaro piramidne ali kakšne druge oblike, v naših krajih bogata. Zakaj se ljudje, ki tako lahkoverno ravnajo z denarjem, ne bi nasmolili še pri najemanju posojil v švicarskih frankih.
- Obsojeni na slabo hrano
Pija Kapitanovič piše, da smo po zaužitju obroka, ki je sestavljen iz mesa, priloge, omake, solate in sladice, mentalno in fizično utrujeni. Nič čudnega torej ni, da se največ nesreč pri delu zgodi prav po malici.
- Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Andrej Pečjak, direktor Inštituta Metron
Jan Bratanič odkriva vsakdanje navade Andreja Pečjaka, direktorja Inštituta Metron.
Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese