Kad nezadovoljen s SDH
Kot je izvedel časnik Delo, Kad v dopisu opozarja, da SDH pri glasovanju na skupščinah družb, kjer sta solastnika tako SDH oziroma država kot Kad, ignorira njegove interese in predloge. V Petrolu, Telekomu Slovenije in Luki Koper je, denimo, Kad ostal brez svojega predstavnika v nadzornem svetu. Še posebno pa jih v Kadu moti, da od SDH v zadnjem trenutku prejmejo predlog imen za nadzornike družb, tako da jim ne ne uspe izvesti niti svojih postopkov za ocenjevanje kandidatov.
V skladu z zakonom o SDH pri skupnih naložbah glasovalne pravice na skupščinah tudi v imenu Kada izvršuje holding. Pri tem se mora usklajevati s Kadom in upoštevati njegove posebnosti, če so stališča različna, SDH lahko glasuje po svoji presoji. Na to se sklicujejo tudi v SDH, kjer zatrjujejo, da imajo s Kadom vsak teden sestanek, kjer usklajujejo upravljavska stališča, navaja časnik.
Na finančnem ministrstvu pa so napovedali, da bodo opravili razgovore s člani uprave obeh družb in zahtevali ustrezna pojasnila. "Ministrstvo za finance od obeh družb, ki sta v državni lasti in ki upravljata državno premoženje, pričakuje, da se jima bo uspelo dogovoriti glede imenovanja članov nadzornih svetov družb v neposredni ali posredni državni lasti," so dodali.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese