Istrabenz z nižjim čistim dobičkom
Rast prihodkov je delno posledica zaprtega hotela Slovenija zaradi prenove v lanskem obdobju, delno pa učinkov izvedenih investicij v družbi Istrabenz Turizem, so zapisali v poročilu, danes objavljenem na spletni strani Ljubljanske borze.
Skupina je v devetmesečju dobiček iz poslovanja (EBIT) povečala za 94 odstotkov na 2,1 milijona evrov, dobiček iz poslovanja pred amortizacijo (EBITDA) pa za 27 odstotkov na 5,6 milijona evrov.
Čisti dobiček je bil precej nižji kot v lanskem obdobju, ko je bilo upoštevano še poslovanje odvisne družbe Grand Hotel Adriatic Opatija, ki je bila prodana marca lani.
Družba Istrabenz Turizem je ustvarila 99,77 odstotka vseh prihodkov od prodaje skupine, in sicer 23,8 milijona evrov oz. 15 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Družba je EBIT povečala za 49 odstotkov na 2,9 milijona evrov in EBITDA za 22 odstotkov na 6,3 milijona evrov. Čisti dobiček pa je bil nižji za 16 odstotkov in je znašal 2,4 milijona evrov.
V devetmesečju so ustvarili okoli 294.400 nočitev oz. 13 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. V občini Piran je družba dosegla 29-odstotni tržni delež vseh realiziranih hotelskih nočitev.
Matična holdinška družba Istrabenz je v devetih mesecih zabeležila okoli 129.000 evrov prihodkov od prodaje, kar je štiri odstotke manj kot v lanskem obdobju. V družbi kot glavni razlog za znižanje navajajo vmesni izpad prihodkov iz naslova najemnin. Iz poslovanja (EBIT) je imela družba 711.000 evrov izgube.
Zabeležila je okoli dva milijona evrov čiste izgube, od tega se 1,3 milijona evrov nanaša na izid iz financiranja. V lanskem obdobju je družba prodala naložbo v družbi Istrabenz Plini in posledično realizirala čisti dobiček, ki je znašal 12,9 milijona evrov.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese