Google s centrom za razvoj umetne inteligence na Kitajskem
Umetna inteligenca, še posebej strojno učenje, vse bolj zaposluje ameriške tehnološke velikane, kot so Google, Microsoft in Facebook, pa tudi njihove kitajske tekmece, med katerimi so Alibaba, Tencent in Baidu. Umetna inteligenca med drugim omogoča preboje na področjih samovozečih avtomobilov, avtomatiziranih tovarn, prevajalskih produktov in prepoznave obrazov.
Googlova odločitev o odprtju centra za temeljne raziskave s področja umetne inteligence v Pekingu priznava talent Kitajcev, ki jih po sposobnosti mnogi primerjajo z ameriškimi strokovnjaki.
"Kitajski avtorji so prispevali 43 odstotkov vseh vsebin v top 100 znanstvenih revijah s področja umetne inteligence v letu 2015," je poudaril raziskovalec Li Feifei, ki bo vodil novi center. "Zaposlili smo že nekatere vrhunske strokovnjake, v naslednjih mesecih pa bomo gradili ekipo," je dodal.
Kitajska podjetja s področja umetne inteligence zbirajo podatke, ki jih prispeva ogromna kitajska populacija, ter jih uporabljajo za izboljševanje algoritmov učečih se strojev. Google, ki ga oblasti blokirajo, pa dostopa do teh podatkov nima.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese