Francozi prevzemajo Adrio Mobil

Trigano, francoski tekmec novomeškega izdelovalca kamp prikolic in avtodomov Adria Mobil, je vstopil v ekskluzivna pogajanja o prevzemu Adrie Mobil, je Trigano sporočil na svoji spletni strani.
Francozi se pogajajo z delničarji družbe Protej, lastnico slovenskega holdinga ACH, katere najdonosnejši del je prav novomeška družba. Protej je družba v lasti menedžerjev družbe ACH pod vodstvom Hermana Rigelnika.
Celoten posel naj bi bil vreden 180 milijonov evrov, poročajo Finance, ki se sklicujejo na svoje neuradne vire.
Kot so zapisali pri družbi Trigano, njihova prevzemna tarča sodi med vodilne blagovne znamke v Evropi na področju počitniških vozil. Adria Mobil posluje z dobičkom iz poslovanja (EBIT), ki je primerljiv z rezultati Trigana.
Trigano, ki je približno trikrat večji od Adrie Mobil pričakuje, da bo s prevzemom ustvaril pomembne sinergijske učinke, posel pa nameravajo financirati s posojili svojih dosedanjih posojilodajalcev.
Več iz rubrike
Tukaj je Paket Komplet – ker najboljše stvari pridejo v kompletu
V svetu, kjer so možnosti neomejene in vsak korak šteje, si želimo le eno – preprostost in udobje v vsakodnevnem življenju.
Poljski lastnik menda išče kupca za Mimovrste
Allegro nenehno pregleduje strateške priložnosti na vseh trgih.