Ford bo ukinil 1400 delovnih mest

Pri Fordu sicer računajo, da bo zadostno število zaposlenih odšlo prostovoljno, z upokojitvami ali odpravninami. Ponujene številke naj bi zaposlenim predstavili v začetku junija, delavci pa naj bi odšli do konca septembra.
V koncernu poudarjajo, da želijo postati "kar se da vitki in učinkoviti". V Severni Ameriki in v azijsko-pacifiški regiji naj bi stroške dela zmanjšali za 10 odstotkov, po navedbah virov naj bi želeli celotne stroške letos oklestiti za tri milijarde dolarjev.
Ameriški avtomobilski trg se v zadnjem obdobju ohlaja. Prodaja avtomobilov v ZDA se je aprila zmanjšala za okoli pet odstotkov glede na četrti mesec lani.
Ford je medtem v prvem četrtletju letos ustvaril 1,6 milijarde dolarjev čistega dobička, kar je 35,3 odstotka manj kot v enakem obdobju lani. Manj dobička je bilo med drugim zaradi tega, ker je bil dobiček v prvem četrtletju lanskega leta rekorden, najbolj pa zaradi tega, ker je imel Ford veliko dodatnih stroškov z odpoklici, narasle pa so tudi cene jekla in drugih vhodnih materialov.
Prihodki so na letni ravni v prvem letošnjem trimesečju narasli za štiri odstotke na 39,1 milijarde evrov.
Več iz rubrike
Konec vojne ne pomeni hitre obnove preskrbe s plinom
ZDA so postale največje dobaviteljice utekočinjenega plina, na trgu pa ne bi tekmovale z ruskimi dobavami.
Gozdarske prikolice – zanesljivost in moč za profesionalno rabo
Vsakdo, ki se ukvarja z gozdarstvom ali pa je lastnik gozda, ve, da so gozdarske prikolice nepogrešljive.