Finančno in zdravstveno ministrstvo danes predvidoma o rešitvah za zdravstvene zavode

Zneska, koliko bo potrebno za stabilizacijo poslovanja bolnišnic, ministrica za zdravje po četrtkovi seji vlade ni navedla. Je pa dejala, da je iz analize o vzrokih za primanjkljaje bolnišnic, ki jo je vlada podprla, razvidno, da bodo imele bolnišnice ob koncu leta za okoli 200 milijonov evrov neporavnanih obveznosti.
Na ministrstvu za finance so v četrtek pojasnili, da pričakujejo dodatne podatke glede finančnega stanja javnih zavodov v zdravstvu in pripravo kredibilnega načrta sanacijskih ukrepov. Dodali so, da ne nasprotujejo reševanju težav v zdravstvu, vendar menijo, da morajo biti ukrepi javnofinančno vzdržni, ustavno skladni in zamišljeni tako, da bodo zagotavljali stabilno finančno poslovanje javnih zavodov na dolgi rok, da ne bo treba čez nekaj let spet reševati podobnih težav. Ali je ministrstvo za zdravje v tem času pripravilo dodatno gradivo, še ni znano.
Vlada je sicer minuli teden sklenila, da bo ministrstvo do konca avgusta pripravilo oz. da bo vlada sprejela načrt ukrepov za finančno in poslovno stabilnost javnih zdravstvenih zavodov ter za poplačilo zapadlih obveznosti.
Kolar Celarčeva ni želela špekulirati in ugotavljati, od kje bo vlada vzela denar za pomoč bolnišnicam. "To bo v sklopu teh ukrepov in tudi vlada bo poiskala vire," je dejala.
V katero smer bi lahko šle rešitve, bo morda že bolj znano po današnjem srečanju predstavnikov ministrstev, ki naj bi bilo predvidoma popoldne.
Več iz rubrike
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.
Direktor je odgovoren za svoje odločitve
Po pojasnilih 2TDK jih obravnava neodvisni zunanji nadzorni inženir.