Finančni ministri G7 v Bariju o trgovini le neuradno

Predstavniki Nemčije, Velike Britanije, Kanade, Francije, Italije, Japonske in ZDA naj bi na tokratnem tridnevnem zasedanju v pristaniškem mestu na jugu Italije na široko govorili o stanju svetovnega gospodarstva, v tem okviru pa se bodo najverjetneje dotaknili tudi mednarodne trgovine, po poročanju tiskovne agencije Reuters pojasnjujejo uradniki z italijanskega finančnega ministrstva.
Gre za vprašanje, ki je od nastopa novega ameriškega predsednika Donalda Trumpa zelo pereče, saj ta ni tako naklonjen svobodni trgovini in zagovarja protekcionistične ukrepe.
Ministri in guvernerji iz skupine 20 najpomembnejših svetovnih gospodarstev (G20) prav zaradi nasprotovanja ZDA že na marčnem zasedanju v nemškem Baden Badnu v končno izjavo niso vključili stališča iz prejšnjih zasedanj, da se G20 zavzema za prosto trgovino in proti protekcionizmu.
Tudi po srečanju G7 v Bariju bo podpisana skupna izjava, ki naj bi jo zaznamoval podoben jezik. Po neuradnih informacijah se bo sicer nanašala na menjalne tečaje.
Četudi vprašanje mednarodne trgovine uradno ni na sporedu, pa se bo o njem gotovo govorilo ob robu dogodka. Kot je slišati s kanadskega ministrstva za finance, bo to tema bilateralnega pogovora ameriškega in kanadskega finančnega ministra Billa Morneauja in Steva Mnuchina.
Več iz rubrike
Zaradi UI je najbolj ogrožen srednji menedžment
Z umetno inteligenco je z enakimi viri mogoče narediti več, znižati stroške, več investirati.
Carinske vojne ne bodo prinesle zmagovalcev, verjamem v prosti trg
Carinske vojne so generator negotovosti in nimajo zmagovalca. A vse, kar počne Trump, ni neumno. Umetna inteligenca bo dramatično spremenila tudi posle.