Finančna konferenca o novih tehnologijah in prihodnosti

Na letošnji Finančni konferenci, ki bo potekala danes in v sredo v Portorožu, se bodo osredotočili na spremembe, ki jih nove tehnologije prinašajo finančni industriji, ter na izzive za prihodnost. Glavni govorec bo novinar, avtor in filmski ustvarjalec Paul Mason.
Fotografija: Mavric Pivk
Odpri galerijo
Mavric Pivk

Kot so sporočili organizatorji, časnik Finance in Ljubljanska borza, bodo na konferenci, ki se bo odvijala pod naslovom Vse je krasno, nič ni jasno. Trezno v nove priložnosti., predstavniki univerz, revizorjev, odvetnikov, regulatorja finančnega trga in različnih podjetij razpravljali med drugim o tem, kako vpeljati digitalno preobrazbo in inoviranje v finančni industriji oz. kako umetno inteligenco, tehnologijo veriženja podatkovnih blokov, internet stvari in velepodatke učinkovito uporabiti na področju finančnih storitev.

Osrednji govorec Mason, ki naj bi s svojim vpogledom v zakulisje dogajanja v Veliki Britaniji, EU in svetu dal koristne smernice za poslovanje v prihodnje, ter predstavniki Evropskega sklada za strateške naložbe (EFSI), ljubljanske ekonomske fakultete in podjetij iz različnih panog bodo razmišljali o izzivih prihodnosti tako za Slovenijo kot za Evropo in svet.

Predstavniki vodstev Slovenskega državnega holdinga in Družbe za upravljanje terjatev bank bodo govorili o novem pomenu, vlogi in ciljih državnega lastništva, vodja Mercatorja bo razmišljal o prihodnosti trgovinskega sektorja, predstavniki vladnega urada za makroekonomske analize in razvoj ter bank in različnih podjetij pa bodo razpravljali o slovenski gospodarski rasti, konkurenčnosti in bančni podpori slovenskemu izvozu.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.