Feel Slovenia na Facebooku s pol milijona, na Instagramu s 100.000 sledilci
Vsebinski digitalni marketing je ena od glavnih usmeritev, ki STO spremlja vse od njene ponovne osamosvojitve pred dobrima dvema letoma. "Skrbno načrtovane komunikacijske aktivnosti na tem področju, usklajen in nadgrajen pristop k upravljanju družbenih omrežij, podprt tudi z digitalnim oglaševanjem, se odražajo v odličnih rezultatih," so zapisali.
Na Facebooku je Feel Slovenia po njihovih navedbah ena največjih in najbolj aktivnih strani v Sloveniji. "Uvrščamo se med prvih pet največjih Facebook skupnosti v Sloveniji in smo po podatkih socialbakers.com najhitreje rastoči Facebook profil v Sloveniji," je povedala direktorica STO Maja Pak.
STO želi sicer na Facebooku z atraktivnimi objavami informirati o pestri in raznoliki slovenski turistični ponudbi, navdihniti turiste za (ponoven) obisk Slovenije in promovirati znamko I feel Slovenia. Najštevilčnejša skupina sledilcev prihaja iz Italije, sledijo Srbija, ZDA, Velika Britanija in Nemčija, medtem ko slovenski uporabniki Facebooka predstavljajo približno desetino vseh sledilcev.
Največ interakcij sta sicer doslej vzpodbudili fotografiji doline reke Soče s kajakaši in nočnega Pirana ter videoposnetek, ki predstavlja resort Garden Village Bled.
Na Instagramu se je medtem od začetka leta skupnost sledilcev profila Feel Slovenia povečala s 37.000 na prek 100.000. "Naše odlično delo spremljajo tudi tuji mediji, ki so pred kratkim naš profil na Instagramu izpostavili kot enega od najboljših sedmih Instagramovih profilov turističnih destinacij na svetu," je poudarila Pakova.
Najštevilčnejša skupina sledilcev tudi v tem primeru prihaja iz Italije, sledijo ZDA, Indija in Madžarska. Slovenski uporabniki Instagrama predstavljajo približno 15 odstotkov vseh sledilcev.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese